ZOR DEĞİL !!!

Dün yine İtalya’dan gelen Ro~Ro gemisi Çeşme Limanına giriş yaptı. İnanamıyorum. İran ile sınır kapımız üç gün önce kapatılmış. Vallahi cinnet geçirtirler insana.
Sokağa çıkma yasağı da uygulayacaklar, hapishaneleri de boşaltacaklar en sonunda. Göreceksiniz. Ama iş işten geçmiş olacak.
Bir haftadır “Bu üç hafta çok önemli evde kalın dediler” Madem bu kadar önemli neden kişilerin insiyatifine bırakıyorsun. Ülken düşman işgaline uğradığı zaman ” ay savaşacağız, canı isteyen gelsin” mi diyeceksin mesela.
İlk vaka çıktığı gün ülkede sokağa çıkma yasağı koyulsa ve yurt dışından her gelen istisnasız karantinaya alınsaydı. Hakikaten Türkiye olarak en az darbe ile kurtulabilirdik. Korkarım artık geç kaldık. Hazine tam takır kuru bakır. Rakamlara her bakan bunu görüyor. Paramparça ettiniz ülkenin ekonomisini.
Kötü günler için ilkokul yüzü görmemiş rahmetli anneannem bile bilirdi köşeye para atmayı. Siz ise kara gün parasını bile yiyip bitirdiniz. Şimdi sokağa çıkma yasağı getiremiyorsunuz. Eninde sonunda getireceksiniz. Daha fazla geç kalmayın. Parayı dert etmeyin. Basın gitsin. Başka çare yok. Enflasyon mu olacak!? Olmazsa hatırım kalır. İnsanlar ölüyor paşam, insanlar ölüyor. Dünya deflasyona gidiyor, ne kadar enflasyon yaratabilirsiniz ki. %13 değil %50 olsa ne olur!?
Evde kal demek ile olmuyor. Evine ekmek götürmek için işe gitmesi gereken milyonlar var.
Hadi bırak inadı. Bırak Kanal İstanbul, Salda Gölü inadını. 2023 e kadar iktidarsın yine yaparsın yine kazanırsın. Ama şu ölümleri durdur önce.
-Sokağa çıkma yasağı uygula.
– Elektrik, doğal gaz faturaları dondur
– Esnafa kira ve maaş yardımı yap
– Çek ve senet vadelerini ertele
– Tüm temizlik ve hijyen ürünlerinin vergisi sıfırla
-Tüm haberleşme kanallarını ücretsiz yap. – Tüm çalışanlara evde kaldıkları günün maaşını öde
– Her ile yardım destek ekipleri kur
-Tacizci, tecavüzcü, kronik hırsız, katil ve kesinleşmiş vatan hainleri dışındaki mahkumları sal
– Herkes evindeyken tüm parkları, bahçeleri, meydanları, yolları dezenfekte et.
ÇOK ZOR ŞEYLER DEĞİL, SİZ BİLE YAPABİLİRSİNİZ!!!

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!