USD/TRY ! Şaşırdım

30 Aralık 2017by BoldThemes2

!!!!!!!!!!!!!!

Kasım ayında Usd/Try nin 3,81-3,87 arasına bir yere geleceğini ama 3,78 e gelirse de şaşırmayacağımı söylemiştim.

15 Aralık 2017 de ise usd/try nin ısrarla 3,81 altına inmemesi üzerine fikrimi değiştirdim ve ” Bundan sonra 3,78  gelirse şaşırım ” dedim.Ve dün yılın son iş günü ŞAŞIRDIM !..3,78 in altını bile gördü..

İnşallah şaşırmaya devam ederim..Türkiye adına sevinirim.Döviz düşer,Faiz düşer,enflasyon düşer inşallah..Bende yanılmışım derim.Kimler yanılmıyor ki !? Türkiye Merkez Bankası ,IMF,FED, Dünya Bankası…v.s…hepsi tahminlerinde yanılabiliyorlar..

Ama burada TL değer kazanmadı..USD ,diğer paralar karşısında değer kaybetti.Euro/Usd  1,1890 dan bir 1,2030 a gitti..Yani Türkiye için önemli bir gelişme yok..Aynı tas aynı hamam durumu..

2017  başından beri aynı şeyi söyledim..Referandumdan “evet” çıkarsa  2017 sonbaharına kadar döviz düşecek,USD 3,35-3,55 bandında bir yeri dip yapacak dedim..3,55 aşağı ısrarla kıramayınca ; ekim gibiydi sanırım 3,55 den usd alın ,pişmaz olmazsınız dedim.Sonra usd/try 3,42 ye kadar düştü..”3,55 den usd aldık ne olacak şimdi ” endişesi taşıyanlar oldu.

O zaman da  yanılmak çok istememe rağmen yanılmadım ve usd 3,98 leri gördü…Şimdi de yanılmayı çok istiyorum.İnşallah yanılırım.!

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!