USD/TRY – ALTIN ve EURO/USD İçin Son Üç Aydaki Tahminlerim.

USD/TRY ; Ocak başından beri 7.24 civarının orta vadeli dip olacağını 7.00 ve altının saçmalık olduğunu yazıp durdum. O zaman çoğu uzman “adım adım 6.50” türküsü söylüyordu.
Yine ocaktan beri 7.60 ve üstüne bir bahane ile sert hareketler olabilir ama Nisan ayına kadar 7.30 ortalamayı bozmaz bu durum dedim. Mart başı 7.60 yaptı.
Daha bir hafta önce “adım adım 6.50” diyenler şimdi “adım adım 8.00” demeye başlamışlar. 8.00 için zaman var, bence önce 7.30 un altına bir gelsin. Sonra.

EURO/USD ; Genel kanı EURUSD paritesinin 1.25 seviyelerine gideceğiydi. Ben ise 1.23 seviyesinin kısa ve orta vadeli tepe olacağını bir müddet yatay gideceğini sonra 1.19 hatta altına inebileceğini tahmin ediyordum.

ALTIN ; Genel kanı Altın onsunun 3.000 dolar olacağı yönündeydi. Ben ise uzun süre 1720 ~ 1900 bandında kalacağını ama mutlaka 1.700 doların altına geleceğini, altın almak isteyenlerin bu seviyelerde risk almayı deneyebileceklerini söylüyordum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!