Tehlikeli Tesadüfler.Kaos Yeni Düzen İçin Gereklidir.

5 Ocak 2018by BoldThemes0

 

Sanıyorum tarihi sürekli birileri yazıyor ,sonra biz okuyoruz ve taraf oluyoruz..Nedenini bilmeden herkesin kendine ait bir sonucu oluyor.Son günlerdeki tesadüfler beni geçmiş tarihi deşelemeye itti.

Durduk yere Diyanet İşleri Vakfının sapıkça paylaşım yapması mantıklı gelmiyor bana..

Hadi biraz geçmişe bakalım;

1916 yılında Wilson ABD başkanlık seçimlerinde oy isterken asla Amerikalıları Avrupa nın savaşına bulaştırmayacağına söz veriyordu.ABD halkı 45 yıl önceki Kuzey-Güney savaşının  yaralarını yeni yeni unutuyor ve asla savaş istemiyordu.1917 yılında İngiliz Lusitania yolcu gemisi 1560 yolcusuyla batırıldı ve 1200 kişi öldü..Alman denizaltıları tarafından batırıldığı iddia edildi.ABD kamoyu gaza getirildi ve ABD savaşa girdi.İngilizlerin ABD yi savaşa sokmak için kendi gemilerini batırdığı sonraları çok iddia edildi..ABD , bu savaşa katılarak AMERİKALI  vatandaşlığını sağlama aldı..Kuzey-Güney  ayrımı iyice azaldı.

1920 yıllarda yenilmiş Almanya nın savaştan yenik çıkmış moralsiz sokaklarında birden komünist göstericiler çıkmaya başladı..Tahrik edici gösteriler yapmaya başladılar.Sonra badem bıyıklı  bir ağabey kahverengi gömlekli adamları Alman halkını ,dinini, devletini korumak için sokağa saldı.Doğan kargaşa badem bıyıklıyı yeni kurtarıcı haline getirecek,kahverengi gömlekliler siyah üniformalı Nazilere dönecekti.

1971 yılında Türkiye de asker hükümete muhtıra verdi..Oldukça özgürlükçü olan 1960 anayasası kuşa çevrildi.Sokaklarda 1968 öğrenci hareketlerinden ilham alan sosyalist ve komünist gençler özgürlük demeye,ardından köyler ve işçiler örgütlenmeye başladılar.Artık bir anti tez gerekliydi.Ve ” Dokuz Işık  yürüyüşü ” başladı.Diğer yanda “Din elden gidiyor ” diyen grup 1980 yılında Kudüs mitingine kadar iyice abarıyor ve 1980 müdahalesi sebeplerine giriyordu.Her eylem ve gösteride kan akmaya başladı.1974 yılında siyasi cinayetler başlıyor ve 1976 yılında zirve yapıyordu.Bir dönemin aydınları yok edildi..Hani beyin göçü var diyoruz ya..Göç edemeyenleri içerde  öldürdük.Bence Türkiye Cumhuriyeti entellektüel yaşamı onarılmaz yara aldı..Günümüzde vasıfsız aydınların sebebide budur..Koyunun olmadığı yer keçilere kalmıştır.Ardından Taksim,Maraş,Çorlu rezillikleri geldi..Türkiye iki tarafa ayrıldı.Bu tarafın en iyi adamı ,diğer tarafın acısından zevk alıyordu..Olabilir mi..İnanın oluyordu..Ben yaşadım..Gencecik solcu ölüyor,sağcılar düğün dernek yapıyordu. Ana kuzusu sağcı ölüyor ;solcular düğün dernek kuruyordu..1974 Kıbrıs Barış harekatı bile taraf olmayı engelleyemiyordu.İnsanlar  10 yılda  diğerine tahammül edemez hale nasıl geldi.İnanılmaz.Ekonomi “birden 70 sente muhtaç oluyordu.24 ocak kararları ile vatandaşın kemiğine dayanmış bıçak,içerde çeviriliyordu.Bu arada İran da Şah rejimi yıkıldı,  Ruslar  Afganistan ı işgal etti..Ve 12 eylül geldi.Tüm olaylar bir gecede bitti..Hiçbirimizin aklına aynı adamlar birgün önce niye akan kanı durdurmadı da bir gecede bitti, yoksa uzaylılar mı geldi demek gelmedi.ABD ye  ” Bizim çocuklar işi bitirdi ” mesajı gönderildi..1974  Kıbrıs harekatını ABD ye karşı yapmanın bedeli ödeniyordu, daha da ödenecekti.

1971 muhturası 1980 ihtilalini ve güçlü ANAP ı yarattı.28 şubat 1997 e-muhturası ise 2001 krizini ve güçlü AKP yi yarattı.

Günümüzde de illah taraf olmak zorundasın..Bir grup diğer grubu hırsız,aptal,cahil olmakla suçlarken ; diğer grup bu tarafı hain,dinsiz,ahlaksız olmakla suçluyor..Tarafkarlığı ne kadar sıklaştırırsan güç o kadar artıyor..Bu tarafkarlığın iktidarın işine yaradığının herkes tarafından görülmesine rağmen muhaliflerde taraftarlığı artırarak iktidarın ekmeğine yağ sürüyorlar.

Ve sokaklarda birden eli silahlı Halk koruyucuları türüyor..Aynı 1920 de Almanya da ,aynı 1971 de Türkiye de olduğu gibi..UYARIYORUM!.Aynı hatalara tekrar düşmeyelim..Yabancı parmağı filan deyip kendimizi kandırmayalım..Türkiye de hergün bir silahlı çatışma var..herkesin elinde silah var..Normal değil..Normal değil.. Şeytan ayrıntıda gizli..

7 Aralık 1941 de Japonlar  Pearl Harbor da ABD donanmasına saldırdı.Savaşa bulaşmak istemeyen ABD halkı yine gaza geldi ve ABD savaşa girdi..Sonradan  çıkan belgeler ABD yönetiminin saldırıyı önceden bildiğini ve istese bu faciayı önleyebileceğini ortaya çıkardı.

1993 de ABD deki Dünya Ticaret Merkezine yapılan terörist saldırının arkasında  yıllar sonra Arap teröristleri yönlendiren FBI ajanlarının telefon konuşmaları açıklandı.Ama o gün için yeni düşman oluştu..Artık ABD-Rus kavgasına gerek yoktu..Yeltsin ve Bush el sıkıştı..İsrail ve Filistin barış yaptı.2001 yılında aynı olay bir daha oldu..Dünya Ticaret Merkezine uçak saldırısı yapıldı.1993 yılını hiç birimiz hatırlamadık..Yine hedefte Arap teröristler vardı  ve ABD Irak ı işgal etti.

20 yy.da dünyada savaş,terör , etnik temizlik yüzünden 100 milyon insan öldü..Hem Türkiye nin hem diğer Dünya Milletlerinin  yeteri kadar kahramanı da var, eziyet çekmişi de..Daha fazlasına inanın gerek yok..

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!