Tanrı İle Sohbet

Neale Donald Walsch ile iki yıllık yolculuğum sonlandı.Kendisinin 11 yıllık yolculuğunu bende iki yılda öğrenmiş oldum.İlk okuduğum birinci kitap kafamı karıştırmıştı ama ruhuma uygun bulmuştum.Dördüncü kitap ise hem ruhuma kafama uygun hale gelmişti.

insanlar sıklıkla başkaları için birşey yaptıklarını sanırlar.Ama aslında herşeyi kendileri için yaparlar.

Yine bilmek istediğiniz her şeyi ,doğum anında bildiğinizi söylemek için burdayım.

Hangi yolla gidersen git eve varırsın.O zaman hangi yoldan gitmenin önemi yok sanma.Bazı yollar daha yorucu.Nihai realiteyi değiştiremezsiniz ama deneyimleyebileceğinizi değiştirebilirsiniz.

Çoğu insan eve dönmenin Tanrı ya dönmek olduğunu düşünüyor.Oysa Tanrı ya dönemezsiniz,çünkü Tanrı dan asla ayrılmadınız ki.Ruhunuz bunu biliyor.

Hayat ,ruhun bilmeyi deneyime dönüştürüldüğü süreçtir.Bildiğiniz şeyi deneyimlediğinizde ,hissedilen realite oluşur ve süreç tamamlanır.Ev tamamlanır.

Lütfen yüreğinizde olanı zihninizde olanla karıştırmayın.Zihninizde olan şeyler başkaları tarafından konuldu.Yüreğinizde olan şeyde ise beni taşıyorsunuz.

Tam farkındalık anına adım adım varılır.Her hayat bir adım ya da basamak sayılır.Hiçbir ruh tam farkındalığa tek hayatta ulaşamaz.Her basamak, kendine özgü içeriği ve misyonu tamamladığında sona erer.Kim olduğunu tümüyle bildiğinde ,deneyimlediğinde ve hissettiğinde tüm süreç tamamlanmış olur.

Gerçek anlamda bir yolculukta değilsin.Zaten varmak istediğin yerdesin ama bunu bilmediğinden bu deneyim sana yolculuk gibi geliyor.Seyahatin gerekli olmadığını anlamak için seyahate çıkmalısın.

BAKIŞ AÇISI ALGIYI YARATIR.

Ölüm yaratıcılığın çok güçlü olduğu bir andır.Ama birşeye doğru gitmek içindir birşey kaçmak için değil..( intihar )

Şu anda yüzbinlerce melekle kuşatıldın. onların hizmetlerini kabul et.onların hediyelerini başkalarına ulaştır.verdikçe sana verildiğini bil.iyileştirerek iyileşeceğini bil.beklediğin mucize seni bekliyor.Git ve mucizeni yarat..

BEDEN,SİZİN SAHİP OLDUĞUNUZ BİRŞEYDİR.SİZ OLAN BİRŞEY DEĞİL.

İnanç sistemleri gereği kendilerinin günahkar olduğuna ve işledikleri suç için ceza çekmeleri gerektiğine inanan o kadar çok insan var ki.Bu ceza yeri de CEHENNEM.Buna inandıkları için kendi yarattıkları cehennem illüzyonu içinde gerçekten kalacaklarıdır.

Tıpkı bu hayatta olduğu gibi ölümü de neye inandığımıza göre deneyimleyeceğiz.

****Asla umut etmekten vazgeçmeyin.Umut sizin en büyük arzunuzdur.En büyük rüyanızın deklarasyonudur.Umut,yüceleştirilmiş düşüncedir.

Neyi umut ediyorsanız ,bir süre sonra ona inanırsınız.İnandığınız şeyi bir süre sonra bilirsiniz.Bildiğiniz şeyi bir süre sonra yaratırsınız.Yarattığınız şeyi bir süre sonra deneyimlersiniz.Deneyimlediğiniz eşyi bir süre sonra ifade edersiniz.İfade ettiğiniz şeyi bir süre sonra bulursunuz.Tüm hayatın formülü budur.Umut bir enerjidir.Tüm düşünceler enerjidir.

Ruh,anında acı kavramını anlar ve acının gerçek olmadığını bilir.

Olmuş olan,oluyor olan,olacak olan herşey ,şimdi şu anda oluyor.Sana tüm olasılıkların daima aynı anda var olduğunu söylüyorum.Sınırsız olanakların çok boyutlu alanından siz istediğinizi seçiyorsunuz. BEN in varoluşu çok boyutludur.

Birşey sen gördüğün anda aniden ortaya çıkmaz.Senin onu görme anın aniden ortaya çıkmış duygusu verir.Kuantum fiziğine giriş seviyesinde bilgiye sahip olan kişiler,siz görene kadar hiçbir şeyin olmadığını  söyler.Onu oraya koyan sizin onu görmenizdir.

Zaman olandır.Zaman akıp gitmez.Zaman içinde hareke teden sizsiniz.Zaman illüzyonunu yaratan sizsiniz.Şimdi olan tek an içinde akıp giden sizsiniz.

Hayatlar  “BEN ” in döngüleridir.Ben ,kendisini ,kendisine tanıtmak için ,kendisine kendisi aracılığıyla devri daim yaptırır.

Herşeyi  herkese yetecek kadar  bollukta verdim.Hiç kimse aç kalmamalı,hiç kimse açlıktan ölmemeli.Hiç kimsenin kendini sıcak tutacak  giysilerden ,fırtınalardan koruyanacak barınaklardan mahrum olması gerekmiyor.Herkes için yetecek kadar herşey var.

Uzay zaman sonszuluğunda kendinizi bilmek ve kendinizi deneyimlemek için yolculuk yapıyorsunuz.Her deneyimde kendinizi yeniden yaratarak,gerçekte kim olduğunuzun daha büyük  versiyonunu yeniden ifade ediyorsunuz.

“İŞ ” tamamlandığında yeniden ölüyorsunuz.Yeniden doğmak için ,varlığınızın daha büyük versiyonunu bilerek oluşturmak için varlığınızın özüne geri dönersiniz.Ve döngü devam eder.

HAYAT SONSUZDUR.

Bu dünyada işin tamamlandığında ölmeyi  seçeceksin.Buraya deneyimlemek için geldiklerin tamamlandığında dünyadaki hayatın da tamamlanmış olacak.

Ölüm zamanlaması ve koşulları daima mükemmeldir.Hiçbir ölüm ziyan olmaz .Her ölüm,gidene de kalanlara da bir mesaj getirir.Meditasyon ve dua enerji değişiminin hızlı formlarıdır.

Arzu ettiğiniz şeyleri imgelemek,enerjiyi hızlı şekilde manipüle eder.Ağzınızdan çıkan sözler gerçek enerji ayarıdır.

Ölüm dediğimiz bir deneyimimiz var  ama bu hayatın sonu değil.Hayatımızın merkez deneyimi.Sizi varlığınızın özüne götüren bir deneyim.Orada yeni hayatın tohumları bulunuyor…

1- Asla olumsuz düşünceler barındırmazdın 2-Olumsuz düşünce gelse bile hemen atardın 3-Kim olduğunu  anlamaya başlamakla kalmaz bu yüceliğe saygı duyar hayatına yansıtırdın.Ve ruhsal olarak hangi seviyede olduğunu ölçerdin. 4-Kendini tam anlamıyla olduğun severdin 5-Başkalarını tam anlamıyla oldukları gibi severdin 6-Hayatı tan anlamıyla olduğu gibi severdin 7-Herkeste herşeyi affederdin 8-Kimseyi ne duygusal ne fiziksel ne de Tanrı adına incitmezdin. 9-Birisinin ölümüne yas tutmazdın. 10-Asla öleceğinden korkmazdın 11-Herşeyin enerji titreşimin farkında olurdun.Yediğinden söylediğine kadar herşeyin. 12-Kendi enerjini hayat enerjisi ile uyumlu hale getirmek için ne gerekiyorsa  herşeyi yapardın.

Bedenimiz çok yüksek boyutta harika bir enerji algılayıcısı.Elini büfedeki yiyeceklerin 15 santim üzerinde gezdirerek,o anda hangi yiyeceğe ihtiyacın olduğunu hissedebilirsin.

Ölüm

Ölümün ilk evresi sizi bedeninizden ve bedeninizle ilgili tüm düşüncelerinizden özgürleştirir. Ölümün ikinci evresi sizi zihninizden ve zihninizle ilgili düşüncelerinizden özgürleştirir. Ölümün üçüncü evresi sizi ruhunuzdan ve ruhunuzla ilgili düşüncelerinizden özgürleştirir. Artık üç  boyutunuzu yaratan enerjilerin toplamı olursunuz.Öze dönersiniz.

Hiçbir canlının gözlerine,anda olmadan asla bakamazsın.Özellikle bir insanın gözlerine uzun süre bakıp o kişiyi sevmeye başlamamak çok zordur.Bu yüzden insanlar çabucak gözlerini birbirinden kaçırır.Uzun süre birbirlerinin gözlerine bakmaktan korkarlar.Hissedecekleri sevgi onlara ağır gelir.Çünkü bu sevgiyle ne yapacaklarını bilemezler.

Birşey olduğunu ya da olmadığını düşündüğünde,kendini sınırlarsın.Oysa Öz,hiçbir şekilde sınırlanamaz.

Tüm ruhlar huzuru bulur.Huzuru bulmayan tek bir ruh bile yoktur.

İnsanlar ,Tanrı nın kim ve ne olduğunu ve hayat sisteminin işleyişini hatırladığında sevmeyi de hatırlayacaktır.

Evrim ; fiziksel boyut gelişimidir .Tekamül ; ruhsal gelişimdir.

Dünyamızda bir avuç insanın yarattığı teröre bakın.Bir başka bir avuç insanın amaçlarına aynı bağlılıkla huzur,sevgi ve haz yarattığını hayal edin.

Papa John Paul II Temmuz 1999 da 8000 kişi önünde yaptığı konuşmasında cennetin ve cehennemin bir yer değil bir “varoluş”boyutu olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!