Sünni – Şii Bölünmesinin Hikayesi

9 Nisan 2017by BoldThemes0

 

Hz Muhammed in vefatından sonraki sadece elli yılda, yani İslamı nuru daha yüreklerde taptazeyken. Dört halife den üçü öldürüldü. Hz Ali ilk müslüman olan üç kişiden biriydi ve Hz peygamberin kuzeni, damadıydı üstelik. Müslüman kanı dökmeyi yasaklayan Allahını emrine rağmen Hz. Peygamberimizin torunlarının kafasını kestiler.

Allahının mübarek dini daha ilk yıllardan ne yazık ki iki üç iktidar hırslısı tarafından müslümanların parçalanmasına ve günümüze dek emperyalistlerinde katkısıyla parça parça kalmasına yol açtı.

Önce Müslümanlar geçmişi unutup kucaklaşmalı. Önce birbirinden özür dileyip, af etmeli.

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!