Sn Kılıcdaroğlu Haklı mı-Swift Dekontları gerçek mi ?!

28 Kasım 2017by BoldThemes4

Swıft demek ; bankalar vasıtasıyla uluslararası fon (para ) transferi demektir.Yurtiçinde bankalar arasında olursa EFT denir.Aynı bankanın şubeleri arasında olursa HAVALE  denir.Swıft dekonlarında bankanın,ülkenin,şubenin,hesap sahibinin kodları olur..İsim,adres, hesap vs uymazsa fon transferi gerçekleşmez..Çok ciddi bir iştir yani…

Kılıçdaroğlu nun elindeki dekontlar ıslak imzalı dekontlar değildir.Yani bankanın kaşesi ve yetkililerinin  imzası yoktur.Muhtemelen banka içinden biri sistemden banka dekontlarının kopyalarını çıkarmıştır..Ha bire bir sahtesi yapılabilir mi yapılabilir !

Gerçeği ancak  SWIFT yapan bankalar açıklayabilir..Ama bankalar “müşteri sırlarını koruma ” prensibi gereği bu durumu asla açıklamazlar..Ancak yasal  merciler,resmi olarak bu belgeleri isterlerse verebilirler..Bu iş o kadar ciddidir ki,Global bankanın Türkiye deki bankası Türkiye deki müşterilerinin bilgilerini Gobal merkezine bile gönderemez. Bu dekontların  var ise asıllarını Türkiye Cumhuriyeti  yetkili makamları   Türkiye deki bankalardan isteyebilirler.

Eğer iş uluslararası dolandırıcılık,kara para v.s içine sokulursa  o zaman ABD nin veya AB nin yetkili  mercileride gerek Türkiye gerek Dünyanın diğer işe aracılık eden muhabir bankalarından bu dekontların aslını isteyebilir.Türk bankalarından kimse istemezse veya Türk bankaları vermezse diğer bankalardan alınabilir..Çünkü Türkiye den Man adasına swıft işleminde 3 veya 4 banka işin içinde demektir..Gönderen Banka,Gönderen bankanın yurtdışı temsilci bankası;Alıcının yurt dışı temsilci bankası ve alıcı banka..

Savcılar soruşturma açsın diyorlar..Aslında savcıları ilgilendiren birşey değil..Türkiye de yıllardır herkes  off-shore hesapları açar vergiden muaf ufak ada ülkelerinde..Kanuni nin oğlu Aslan gibi Mustafa yı boğdurduğunu 600 yıl sonra televizyon dizisinden öğrenenler,offshore hesaplarına da uzay yolu gibi bakabilirler..Bu ülkede  yıllardır bu hesapları kullanmayan varlıklı  vatandaş azdır herhalde.Bu sadece bizim ülkemizde değil,dünyanın bütün ülkelerinde olan bir uygulama..At ile deve değil yani..Her yerde her ülkede vergi kaçırmak için kullanılan bir istisna..

KK-  Oğlunun ,dünürünün ,özel kalem müdürünün,abinin yurtdışında parası var mı ;

RTE -Yurtdışında benim bir kuruşum olduğunu ispat etsinler istifa ederim.

KK elinde belgelerle çıktı ama RTE haksız çıkarmadı ki…RTE , zaten benim yook dedi..Akrabalarımın var veya yok demedi ki…

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!