Simdi nin Gücü-Eckhart Tolle

2 Ocak 2018by BoldThemes0

“Ne geçmişe bak üzül,

Ne geleceğe bak tasalan.

İçinde bulunduğun anı yaşa.

Çünkü sen o anda varsın..”  MEVLANA..

Mevlana bu dörtlüğü 12 yy.da yazmış.. 21.yy da ise bir Alman  , “Şimdi nin Gücü” kitabı ile Mevlana nın  sözünün açıklamış .

Çok beğendim..Herkes ama özellikle bayanlar mutlaka okumalı..İçinize doğru bir yolculuk..

Kafanızda sesler duyuyorsanız, ya geçmişi ya geleceği düşünmekten geceleri uyuyamıyorsanız  bu kitabı okuyun.Birgün,şu ya da bu olursa ya da geçmişte şunları yaşamamış olsaydım mutlu olurdum diyerek kendinizi kandırmayın..Mutluluk şartlara bağlı olabilir ama HUZUR şimdi de..Acı , acıyla ; sevinç sevinçle beslenir..Öfke , öfkeyi çeker ,besler ,büyütür; sevgi ise sevgiyi..Bağışlamazlık,kesinlikle ağır bir psikolojik-zaman yükünü gösterir..Yüklerinizden kurtulun…

Teslim olun..Teslimiyet , kadercilik değildir..Bir Hint sözünde olduğu gibi “Tanrım,Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirme gücü,değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenme sabrı ve ikisi arasındaki farkı ayırt edebilme aklı ve bu akılla hareket edebilme gücü ve cesareti ver..”..

Gelecek ile ilgili planlar yapın,uğraşın ama şimdiden gelecekte yaşamaya başlamayın.Ancak planlarım gerçekleşirse mutlu olurum tuzağına düşmeyin..

Huzuru bu kitabı okuyarak bulamayız tabi..Ama huzura giden yolu bulmada bir ışık olabilir sanki..Ya da ilk adımı atmada..

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!