Sen Kimsin -Yılmaz Özdil

4 Şubat 2018by BoldThemes1

 

 

Son 15 yılı yine harika anlatmış..Bazı yerlerinde gülmekten karnım ağrıdı..Gülüyoruz ağlanacak halimize dedim sık sık..Tabi yaşadıklarımızdan , siyasetten, siyasilerden acaip soğuyor insan..

Faruk Bildirici  “Maskeli Leydi “de  ve Emin Çölaşan  ” Turgut Nereden Koşuyor ” da hep aynı şeyleri anlattı..Üç kitabı peşpeşe okuyun aynı senaryoyu üç ayrı yönetmen ,değişik başrol oyuncularıyla yeniden  çekmiş sanırsınız.

Her üç kitapta da   nalıncı keseri gibi sürekli kendine yontan ve Türkiye nin umudu diye lanse edilen  tilki siyasileri anlatıyor..Ve onlara inanan saf halkı..1982 den bu yana  36 yıl geçmiş hiçbir şey değişmemiş..Tilkiler aynı,saf insanlar aynı ..Diğer tarafta tilkileri ve saf halkı  tiye alan üç dönemde  üç çok okunan yazar .Bir de bu üç yazarın sadık okuyucuları..Bu okuyucular da hem tilki siyasilerden hem de saf halktan nefret ediyorlar..36 yılda Tilki siyasiler,saf halk,akıllı köşe yazarları ve onların sadık okuyucuları dörtlüsü hiç değişmemiş.

Bu akıllı yazarlar , komik yazılar yazıp kendi yandaş okuyucularını gaza getiriyorlar da ; kendi  okuyucularından vazgeçip saf halkı uyarmak için ne yapıyorlar mesela..1950 den beri halkı koyun yerine koyan ama onlara” siz arslansınız” diyenler sürekli iktidar oluyor.”Bunlara oy verenler koyundur “diyenler sadece ti ye alıp gülüyor ve sürekli muhalefette kalıyorlar..

Yılmaz Özdil ,Atatürk aşığı..Atatürk ün hiç duymuş mu ,okumuş mu halkına koyun dediğini…Ne demiş rahmetli ;

“Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir… Türk milleti milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlükleri yenmesini bilmiştir…”

Padişahına , halifesine körü körüne bağlı yorgun,bitgin,vazgeçmiş bir milleti  nasıl ayağa kaldırır hatta koştururdu ki başka türlü..

Yukarda belirttiğim üç yazarı da acaip severim..Yazıları ve çoğu görüşlerine birebir katılıyorum ama yazmaya çalıştıklarım da beni rahatsız ediyor.

Yılmaz Özdil son zamanlarda öyle bir duruş sergilemeye başladı ki ; zannedersin koca Türkiye de  kendisi ve iki sevgili ağabeyi Uğur Dündar ve Müjdat Gezen den başka akıllı,dürüst,karakterli adam yok..Bu iki ağabeyin de fanatik taraftarıyım bu arada..

Bu yazılar ve ti ye almalar bence  karşı tarafın saflarını daha da sıklaştırmalarına yol açıyor.. Ağzına sinek kaçan köylü ,sineği öldürmek için haşere ilacı içmiş..Evet bende çok güldüm..Ama Hiç mi laz fıkraları dinlemediniz şimdiye kadar..O fıkralardan ne farkı var.Neden bunu AKP ye oy verenler haline getiriyorsunuz ki..AKP nin seçmeni cahil demek çok ayıp olmuyor mu !? Bu kadar  doktor,üniversite hocası,avukat v.s AKP ye oy veriyor..Tamam okumak ile adam olunmuyor ama her grup,parti seçmeni için geçerli bir durum bu.

Kitapta yazanların ne yazık ki çoğu doğru..Ne yazık ki liyakatsız işler ,görevler,görevliler var.Atatürk ,Cumhuriyet v.s düşmanları var.Turgut  Özal döneminde de vardı..Çiller döneminde de..Bu şekilde başa çıkamayacağımız aşikar..

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!