Piyasa-22-11-2017#

22 Kasım 2017by BoldThemes4

Güzel haberler bekliyoruz ama sanırım daha çok bekleyeceğiz.

Döviz sepeti tarihi rekor kırarak 4,32 yi aştı..

İşin sorumlu bakanı bu gidişata ” spekülasyon ” dedikten sonra artık ne gibi olumlu beklentin olacak ki..

Döviz gider suçlu GEZİ,suçlu Feto,suçlu SSK,suçlu AB…

Gündem Nato,sakallı gazeteciyim diyen tuhaflığın yaptığı tuhaf cümleler ve ona karşı laf söyleyip kahraman olanlar, bir de yaşasın Beşiktaş..

Nasıl işler düzelir diye umutlanacaksın ki…

Bankalarda mevduat faizi %15 lere dayanmış..Bunun üzerine batık oranı %3 ü koy,bankanın para toplama ve genel giderlerini koy,bir de gelirini  koy..Bankanın  hangi oran ile kredi verebileceğini  tahmin edersin..

Ah be hep bankalar şişiriyor bu kredi faizlerini..Bilinçsiz cünkü bankalar..Ucuz krediyi geniş tabana yayıp çok para kazanmayı bilemeyecek kadar cahil bu bankalar.

Dün yazdığım yazılara göre sonuç..Yatırımcı Ne yapmalı !

Tahvil; Eminim ki herkes çok zarardadır..Faizler artacak gibi duruyor..Bu elinizdeki tahvil zarar ettirmeye devam edecek demektir..Ya da vadesini bekleyeceksiniz artık.

USD/TRY ; 4,00 psikolojik sınır..Bu hafta sonuna kadar onu geçerse bekleyin geri dönecektir kesin..Eski zirvesi olan 3,95 civarına ..O zaman alırsınız. Ya da buralardan gevşemeye başlar..3,91 -3,84 arası bir yere. Yine alın..

Hedef artık önce 4,40 sonra 5,00 diyorum  haftalardır..Yatırımcıya tavsiyen nedir diyorlar,şaşırıyorum.

Ben bir harçlığım ile 3,55-3,60 arası usd aldım.Ki o zamanlarda usd/try 3,55-3,35  arasını görecek diyordum.3,75 ve 3,87 den bir kısmını  bozdum aylık ihtiyaçlar için.Her ya kura bakmadan bozmaya da devam edeceğim.Zorunluyum.

Eğer 100,000 usd alabilecek gücüm olsaydı..3,91 den yarısını kesin bozardım.Eğer geri gelirse 3,78-3,85 civarından yeniden alırdım…3,95 te geri kalan 50,000 usd yi de bozardım.geri gelirse 3,91 civarından alırdım..Geri gelmezse yukardaki iki senaryodan biri gerçekleşir gerçekleşmez usd ye geri dönerdim..Bunlar benim planım..

Ama en doğruyu her zaman yatırımcı bilir..Yatırım uzmanı,bankacı filan hava gazı..Bu kadar bilsek kendimize faydamız olurdu..Parayı en iyi,paranın sahibi bilir..Bizim ki sadece tecrübe ve bilgilerimizden hikaye yazmak.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!