Piyasa-15-12-2017#

15 Aralık 2017by BoldThemes0

Sevgili dostlar son iki gün neler oldu bakalım mı !?

Önce FED faizi  aylardır beklendiği gibi 0,25 ps artırdı..Zaten sağır sultan  biliyordu..Faiz kararı açıklanana kadar hafif yukarı gitti..Açıklanır açıklanmaz  ” BEKLENTİ,GERÇEKLEŞTİ ” prensibi gereği 3,82 ye kadar gevşedi..

Dün sabah sıra MB faiz artırımı beklentisine geldi..Arkadaş sen koca Türkiye nin saygın bir kuruluşusun rengin belli değil..Herkes  fal bakıyor..”Faiz artacak,artmayacak, yok %0,50 artacak yok %1 artacak “..Bu nedir yaa !? Bir duruşu olmaz mı  !?

Sonuçta “Geç likidite penceresini ”  0,50 ps artırdı..Amacın ne ?! Fiyat istikrarı sağlamak istemiyor musun..Artır adam gibi politika faizini..Buna bile cesareti yok..Hem mantığa uymak istiyor,hem de ekonomi bilmeyenlerden fırça yiyeceğim  diye korkusundan nefes alamıyor.

Bloğumda yazdığım gibi ben en fazla 0,50 faiz artışı bekliyordum..Ama politika faizinde bekliyordum..

Dün arayan herkese söylediğim gibi 1-2  ps arasında faiz artırımı yapmaya yürekleri yeterse usd/try 3,78 – 3,84 arasına sıkıştırabilirler.Yapmazlarsa direk 3,90 olur.

Piyasa faiz artışı yapılmadı diye yorumladı  ( ki ben de aynı fikirdeyim ) ve direk 3,90 na gitti..MB na bir tebrik daha.Fiyat istikrarından kasıtları usd/try nin düzenli olarak 5,00 gitmesi  demek..Eh  çok beklemeyecekler.Artık  3,84 altına gelmesini beklemiyorum..Daha önce 3,78 olursa şaşırmam diyordum biliyorsunuz  ama bugünden sonra 3,78 olursa şaşırırım..

ALTIN ; 13/12/2017 tarihinde 153,420 tl den bir kilo altın almıştım hatırlarsanız..                                                        Dün yani birgün sonra 157,000 tl yi  gördü..”Ben demiştim ” demeyecceğim..

Bunu dememe biraz daha zaman var ::::::)))

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!