Piyasa-13-12-2017 #

13 Aralık 2017by BoldThemes0

 

USD/TRY ;

Şu sıralar herkes gergin..”Keşke satsaydım” diyenler. ” erken aldım” diyenler,”hani yükselecekti,sizi gidi karamsar vatan hainleri ” diyenler birbirine karışmış durumda.

Bilgimize ve tecrübemize göre fikir yürütüyoruz sadece..2016 sonunda ben usd/try 3,10 geçmez diyordum..Herkes o zamanda 4,00 olacak diyordu..Ben ne zaman ki ” Başkanlık” diye tutturdular işte o zaman  sonbahar 2017 de usd/try 4,00 olacak dedim..Yani usd/try 4,00 olduysa bunda beni değil “Başkanlık” diye tutturanları sorumlu tutmak daha akıllıca sanki..

Hafta başından beri sabah düşen usd/try akşam  çıkıyor..Aman dikkat birşeyler karıştırıyorlar..Ya mal boşaltma ya mal toplamanın tipik hareketleri..Benim yukarı gidecek görüşümde bir değişiklik  yok.3,84 maliyetli usd si olanlar iyi kazanacak.

BRENT ;

07 aralık 2017 yorumuma bir daha bakarsanız  daha önce 61,30 usd  kadar düşecek tahminimin tuttuğu burdan yukarı döneceğini ,bu sıralarda yapılacak akaryakıt indirimininde son olacağını söylemiştim..Aynen öyle oldu.65,80 usd ye kadar çıktı..Sanırım yarında  akaryakıta zam gelir..

ALTIN ;

sevgili dostlarım bugün sanal olarak  1 kilo altın alıyorum .

153,420 tl tutuyor.Mart 2018 sonunda engeç bozarım sanırım..

BİST ;

Moody”s  Türk şirketlerinin 2018 yılı görünümünü negatif olarak açıkladı..Zayıf TL devam edecek görüşünde.Ben sizin yerinizde olsam illah borsada hisse alacaksam İhracatı yüksek şirketleri alırım.

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!