Piyasa-04-12-2017#

4 Aralık 2017by BoldThemes2

USD/TRY ;

3,90  desteği gittikçe güçleniyor..Ama,3,85 desteği daha ölmedi ,kalbimizde yaşıyor.

Benim 3,91 den sattığım 50,000 usd karşılığı da TL fonda yatıyor..Bir ay oldu mu acaba ?!Bir ayda %1 kazanmışızdır herhalde..İki defa 3,91 den yerine koyma şansı verdi yapmadım..Tipik bir yatırımcı inadı..

Bu kadar habere rağmen  fırlamaması insanı şaşırtıyor değil mi !!!??

İki olasılık var ;

1- Tüm bu yaşaşanlar bizim için süpriz ama büyük oyuncular için beklenendi ve beklentiler gerçekleşti..Artık daha fazla yukarı gitmez yataya geçer ..Bu da 3,75-3,95 bandıdır.2019 kadar buralarda oyalanırız.

2-Büyük yatımcılar halen beklemededir..Mal verecek kimseyi bulamıyorlar..Birkaç olumlu haber ile normale dönüyoruz  havası oluşur oluşmaz malı basacaklar ,hatta fazlasıyla basıp ,dipten fazla bastıklarını geri alıp pozisyonlarını sıfırlayacaklar..Biz faniler ise yabancılar mal almaya başladı deyip alacağız..2019 kadar hiçbir şey olmayacak ve şaşkın şaşkın bekleyeceğiz..

Ben ikinci şıkkın daha ağır bastığını düşünüyorum doğrusu..Ne zaman bu fikrimden vazgeçerim ; Türkiye nin 2 ve 10 yıllık borçlanma senetleri aşağıda belirtiğim destekleri aşağı kırarsa.

Tahvil 2 Yıllık ;

Destekler % 13 ve %12,60….En kuvvetli trend desteği ise %11,90..Faizler buranın altına gelirse Türkiye de tüm olumsuzluklar fiyatlandı diyebilirim..Burası kırılmadığı müddetçe tüm düşüş yukarı hareketin düzeltmesi ve yukarıda %14 ve %14,50 var…Bunun üstü %16,50 -%17 bandı..Yalvardım %12 leri kırdırmayın yoksa çok üzülürsünüz diye ama..!!!!

Eurobond 10 yıllık ;

%11,80 ilk destek..Sonrasında %11.60 ve %11,40 var ..Ki ben bu civara kadar olan gevşemeye düzeltme diye bakarım.

%11 aşağı kırılırsa ..İşte o zamanda tüm olumsuzluklar satılmış demektir..

Kısaca ;

2 yıllık tahvil %11,90 ve 10 yıllık eurobond %11 altına gelmediği müddetçe usd/try deki yukarı hareket devam edecek demektir.

BIST ;

15 Ağustos 2017 de yazacağımı yazdım..Değişen birşey yok..Merak eden Bloğumda 15 ağustos  tarihli yazımı okuyabilir..

ALTIN;

Az sonra..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!