Merkez Bankası Faiz İndirdi!

21 Mayıs 2020by Murat KARTALKAYA0

Merkez Bankası 50 bps faiz indirip %8.25 yaptı. Bence az yaptılar. Beni takip eden herkes bilir 2018 de faiz artırın diye yalvarıyordum. “Faiz haram” deyip yapmadılar. İş işten geçtikten sonra iki ayda %8 artırdılar.


2019 ikinci yarısından beri de “FAİZİ DÜŞÜRÜN” diye yırtındım. Hele 2020 şubattan beri daha sert indirsinler istiyorum. Benim gibi düşünen tek kişi de yok sanıyorum. Herkes döviz patlar diyor. Ya nereye patlayacak. Faiz %5 olsa ne olur?! Yabancı mı çıkar? Yabancı mı kaldı. %15 olsa yabancı mı gelecek?! Gelmiyor! Halen dünyanın en yüksek faizini veren üç, dört ülkeden biriyiz, ona rağmen gelmiyorlar. %12 iken de satıp gidiyorlardı. Dünyada faiz yok. %8.25 deli faiz ama, Türkiye korkudan bu yüksek faize katlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!