Kuran-Baş- Örtüsü- Değildir..

1 Aralık 2017by BoldThemes2

Kuran, Başörtüsü Değil.Mucizedir.

Kuran ı sadece başörtüsü ,domuz eti, islam için kafa kesme,hiç Kuran okumadan Kuran adına söz söyleme sananlara Kuran ı bırakamayız.

1- Kuran öncelikle ilimi ,bilimi öğrenmeyi emreder.İlimin şeytan işi değil Allahın bilgisi dahilinde bilindiğini söyler.Bakınız Müslümanlıkta ençok okunan ayet olan Bakara Suresinin 255. ayeti  “Ayetel Kursi “de ne deniyor.

-“o’nun bildirdiklerinin dışında insanlar ilminden hiçbirşeyi tam olarak bilemezler.”

Demek ki ,Allahın sırlarını çözdük demiyorsa bir müslüman ilimde,bilimde önder olmalıdır.Yapay zeka da ,Uzay yolculuğu da Allahın bilgisi dahilindedir….Ama son 200 yıldır müslümanın Allahın bilgisine ulaşmak gibi bir niyeti olmadığı gibi ,Allahın biliminin önünü tıkamaya çalışmaktadır.

2- “İki denizi birbirlerine kavuşmak üzere salıvermiştir. Aralarında bir engel vardır, birbirlerine geçip karışmıyorlar.” (Rahman Suresi 19-20)“İki denizi birbirine salıveren de O’dur. İşte şu susuzluğu gideren tatlı bir su, diğeri de tuzlu ve acı bir sudur. Aralarına ise, Allah, birbirlerinin sınırlarını aşmaktan alıkoyan bir engel koymuştur.” (Furkan:53)

Bu iki surenin şifresi 20 yy.da çözülmüştür.Kuran dan 1400 yıl sonra yani.Ama biz bu mucize ile değil Jacques Cousteau müslüman olması ile ilgilendik..İşimiz magazin,gücümüz magazin..Halen müslümanlığı savunanlar ünlü kaptanın müslüman olmasını yere ğöğe koyamıyorlar..Canım kardeşim ,önemli olan kum ve deveden başka bir şeyi olmayan ümmete 1400 yıl önce denizden ve koca denizde birbirine karışmayan iki sudan sözedilmesi..

3- ‘Dağları görürsün, onları hareketsiz sanırsın. Halbuki onlar bulutların geçişi gibi hareket ederler.’                    (Neml Suresi,88.Ayet)

Ve 21, yy da bilim adamları  kıtaların her yıl 15 mm hızla hareket ettiğini ispatladı..Bir insan tırnağının uzama hızıyla hareket eden dağlar Kuran da yazıyor .Bu benim içimi ürpertiyor..

Sevgili dostlar Kuran ,kız çocuklarının canlı canlı gömüldüğü,kölelik,hırsızlık,adam öldürmenin basit olduğu bir döneme ve bölgeye geldiğinde  o zamana kadar görülmemiş bir eşitlik,kardeşlik,barış,insan hakları,özgürlük ,kadına haklar getirdi..Ne yazık ki Hz peygamber öldükten sonra iktidar için savaşanlar  Kuran ı kendi isteğine göre yorumlattı.

Bakınız Kuran da diyor ki ;

59/HAŞR-21: Şayet Biz, bu Kur’an’ı bir dağa indirmiş olsaydık; sen, onun Allah’ın haşyetinden baş eğerek parça parça olduğunu görürdün.

Koca dağı paramparça edecek bir mucizeyi anladım demek,çözdüm demek bana pek mantıklı gelmiyor..Din bilgisini diğer insanlardan fersah fersah ileri din adamlarının bile söyleyebileceği tek cümle ;

“Muhakkak ki doğrusunu Allah bilir ” olmalıdır..

Hayırlı Cumalar..

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!