KUDÜS VE FİLİSTİNLİLER !

17 Mayıs 2021by Murat KARTALKAYA0
Kudüs. İsrail’in Filistin halkına yaptığı bir insanlık günahıdır ve dünya kamuoyu acilen bu katliama son vermelidir. Uygur Türklerine yapılan bir soykırımdır. Dünya acilen bu soykırıma son vermelidir. Burada yaşayan insanların dini, dili, ırkı kimseyi ilgilendirmez. İnsanlara zulüm son bulmalıdır. Beni ve dolayısıyla Türkiye’yi ilgilendiren bu olmalıdır.
Türkiye ümmetin lideri filan değildir, olamaz. Bir Arap için Türk demek Mevali demektir. 2020 yılında Suudi Müftüsü şöyle demiştir; “Türkler Mevalidir, İslam’ı temsil edemezler.” Mevali, azad edilmiş köle demek. Sonraları Arap olmayan Müslüman milletler için kullanılmış. Araba göre İslam onlara özel indirilmiş bir din. O yüzden istedikleri gibi yorumluyorlar.
Lise yıllarımda bir kafeye takılırdık. Oranın sahibi Arap asıllı bir vatandaşımızdı. Bir gece sohbet şansımız oldu. Aynen şu cümleyi kurdu.” Ben Abbasi’yim. Türkler bizim kölemiz, çobanımızdı. Şimdi ağa oldular.” Tüm Araplar böyle mi düşünür yoksa bu adam istisna mıdır bilemem. Ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir Arap bile bunu düşünüyorsa Arap ülkelerinde bu oldukça yaygındır sanırım.
Arapları, Osmanlı kılıç zoruyla tebaa yapmış, sonra da onlara azınlık gibi değil kendi yurttaşıymış gibi davranmış. Ancak Araplar doğal olarak kendi devletlerini kurmak istemişler. Osmanlı’nın zayıfladığı ilk fırsatta da bunun için harekete geçmişler. İngilizlerle bir olup oldukça korunaklı AKKA kalesini Osmanlıyı katlederek İngilizlere geçmesinde baş rol oynamışlardır.
Kudüs’ten çekilen Osmanlı ordusunun kaçışı sağlamak için geride bıraktığı bölük cephanesi bitince Filistinli din kardeşlerine teslim olmuş, ama Filistinli din kardeşleri hepsinin boğazını kesmiştir.
Tarihimizde Arapların Osmanlıyı arkadan vurduğu pek çok olay anlatılır. Bunlar tarihte kaldı. Araplar doğal hakları olan kendi devletlerini kurma hayalleri ne gerektiriyorsa onu yapmışlar. Bize göre kalleş kendilerine göre kahraman. “Araplar bizi arkadan vurdu” demenin de “Araplar bizim din kardeşimiz” demenin de günümüzde hiç bir değeri yok.      “Ordu, Kudüs’e” demek ise tam bir tarih ve sosyaliji bilmemekten kaynaklanan bir cehalet. Adamlar seni Mevali olarak görüyor, sen “Ümmetin lideriyim” diyorsun.
Filistin halkına ve Kudüs’e yardım etmek, kanı durdurmak tüm dünya gibi Türkiye’nin de insanlık görevidir, hepsi bu.
Sadece ümmet değil, Turan konusunda da kimse Türkiye’nin hanlığını istemiyor. Turan olursa Avrupa Birliği gibi bir şey olabilir. Günümüz dünyasında hiç bir Türk ülke, başka bir ülkeyi lider istemez. Orta Asya ‘da bile birbirimizi yemişiz, günümüzde imkansız. Diğer taraftan İsrail’in Filistin topraklarını terk etmesini istemek komikliktir. Adamlar yıllarca bağıra bağıra gelip parayı bastırıp Araplardan toprakları almışlar. Şimdi “vatanım” dedikleri toprakları neden terk etsinler ki !?
ABD, parayı bastırıp Fransızlardan Louisiana’yı, Danimarka’dan Virgin Adalarını, Rusya’dan Alaska’yı, Meksika’dan ise New Mexico, Nevada, Arizona ve Kaliforniya’yı almış. Şimdi Ruslar, Meksikalılar, Danimarkalılar, Fransızlar “Çıkın bizim topraklarımızdan” diyebilir mi ABD ye. Böyle bir saçmalık olur mu !?
Mantıklı ve gerçek Yahudilerin yıllar önce talep ettikleri plan uygulanmalıdır. Kudüs, Müslüman, Yahudi, Hristiyanlardan oluşan bağımsız bir devlet olmalıdır. Aynı Vatikan gibi.
Kudüs tüm dinler için çok kutsal mabetlerin olduğu bir toprak. Ancak, Allah’ın yarattığı en kutsal varlık olan insandan daha önemli değildir. Kulun yaptığı , Allah’ın yarattığından nasıl daha kutsal olabilir. Kulun yaptığı taşlar için Allah’ın kutsal varlığı nasıl öldürülebilir; ben bunu anlayamıyorum gerçekten.
Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!