Kudus !! Trump ı Kurtarma Operasyonu mu

7 Aralık 2017by BoldThemes1

Daha öncede belirttiğim gibi ABD nin şu sıralar başı çok sıkışık..Zarrab filan onları ilgilendirmiyor..ABD ,halkını zaten hiçbirşey ilgilendirmiyor..Yazılı ve görsel basında ne öne çıkarsa onunla ilgileniyorlar..

Daha öncede yazdığım gibi ;Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn, ilk ifadelerinde yalan söylediğini kabul edip itirafçı oldu ve Rus yetkililerle görüşme talimatını Trump’tan aldığını öne sürdü.

Ve birden Kudus krizi patladı..ABD ,şimdiye kadar yaptığı hiçbir kovboy harekatınıda arkasına İngiltere,Avrupa ve BM kararlarını almadan yola çıkmadı..Dandik Saddam Hüseyin için bile yüzlerce yalan delil,bahane üretmek zorunda kalıp aylarca bekledi.

Kudus olayında ise şimdiye kadar hep yanında olanların şiddetli itirazları ,hatta tüm dünyanın , din liderlerinin çok sert karşı çıkmalarına rağmen bu adımı attı..Bana normal gelmiyor bu..Son 20 yıldır ABD nin takındığı illah yanına yandaş bulma çabasına hiç uymuyor bu çıkışı..

Trump ı kurtarma, ABD halkını tüm dünyaya karşı dik tutma,Trump taraftarlığının saflarını sıklaştırma operasyonuna daha çok benziyor Kudüs konusu.

Size komik birşey söyleyeyim mi..ABD istihbaratının 2022 haritasında İsrail yok,ABD ,Ortadoğu yu İsrail sonrasına göre şekillendirme peşinde diyor bazı araştırmacılar mesela.

Kudüs ,Türkiye siyaseti içinde bir kurtarıcı olacaktır bu arada.Zarrab olayı,vergi cennetlerine para gönderme,bakanlara rüşvet hepsi unutulacaktır.Ve yakında eminim ki Türkiye nin yöneticisi aynı zamanda Kudüs fatihi unvanını da alacaktır..

Sevgili dostlarım yine bir algı yönetimi ile karşı karşıyayız sanki..Sebebi ne olursa olsun gaza gelmemeliyiz.Kudus e karşılık Ayasofya da namaz kılmak gibi  gereksiz bir oyuna gelmemeliyiz..Yahudi toplumundan  radikal islamcılar kadar radikal hristiyanlar da nefret ediyor.Onların nefret etmesi de doğal tabi adamların peygamberinin çarmıha gerilmesinde önemli katkıları olmuş..Bizden daha çok sebepleri var yani..Yahudi hükümetine kızıp eski Ortodoks Kilisesinde namaz kılmanın bana tek bir geçerli sebebini söyleyin..

Diğer yandan tüm bu olanlar dünya egemen ailelerin senaryolarının bir devamı da olabilir..inanır ya da inanmazsınız..Ama her olasılığı düşünmenin ne zararı olabilir..Dünyayı ele geçirmek istekleri doğru ise Müslüman-Yahudi ateşi tüm dünyayı yakan bir yangına anında dönecektir..Yine filler tepişecek mazlum Müslüman,Hristiyan,Yahudi ,Budist,Ateist insanlar ölecektir.Kana susayanlara izin vermeyelim..Masum bir  Yahudi nin katedilmesi de tüm insanlığı öldürmek kadar günahtır.Buna “iyi oldu ” demek bile günahtır.

Kudüs u bağırıp çağrıp,kavga gürültü çıkararak ya da kan dökerek değil konuşarak,anlatarak kurtarabiliriz..Bu olayda İsrail ve ABD yönetimleri dünyaya karşı yalnız..İlk müslüman radikal teröründe saflarına geçenler artacaktır.Ekmeklerine yağ sürenler en az onlar kadar adidir..

Bakın sıkı bir Hristiyan olan Texe Marrs ne diyor ;”İncil in kehaneti bize gösteriyor ki inançlarına ihanet edecek olan Yahudi liderler,şeytana ve onun dünya komplosuna teslim olacak ve İsrail Devletini yok oluşa sürükleyecek bir mukaveleye imza atacaklardır ”

Ne kadar güncel hale geliyor değil mi Marrs ın yorumu..

Peki Kuran da ne diyor ( Isra suresi ) ; “…Sonra onlara karşı size tekrar egemenlik verdik. Mallar ve çocuklarla sizi güçlendirdik; sayınızı daha da çoğalttık.﴾6﴿ …İkinci bozgunculuğun zamanı gelince, yüzünüzü kara etsinler, daha önce girdikleri gibi yine mescide (Beyt-i Makdis’e) girsinler ve ellerine geçirdikleri her şeyi yerle bir etsinler diye (üzerinize yine düşmanlarınızı gönderdik.) ﴾7﴿ ”

Göreceğiniz üzere her iki dinde de İsrail in sonu  pek hayırlı görünmüyor..İsrail in sonu kendi kendine gelsin ama bu kan ile ,katliam ile savaş ile olmasın..Bir Kutsal kitabın yanlış yorumlanması ile olmasın ya da Trump ı kurtarmanın bedeli olmasın..Algı yönetimine karşı  özgür irademizle durmalıyız..İyi insanlar olarak kan dökülmeden çözüme ulaştırmalıyız..

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!