Kozmik Miras-Serhat Ahmet Tan

25 Aralık 2019by Murat KARTALKAYA0

Gerçekten çok ilginç bir kitaptı. Evrensel Ardıllık Kanununu işliyor. Ne demek Ardıllık kanunu ? Asaletin kanda devam etmesi. İki türü var. Birisi babadan büyük oğula geçen , diğeri ise babadan daha yakın kan bağı olan anadan doğan oğula geçmesi..

Hz.İbrahim in kendi soyundan karısı Sarah kısırdı. Hz.İbrahim in soyu devam etsin diye Sarah ın hizmetçisi Hacer ile evlendirildi ve çocukları Hz.İsmail doğdu.. Sonra Yaradan ın lütfu sayesinde kısır olan Sarah dan da bir çocuğu oldu, İshak…İşte tüm sorun bu !! Peygamberlik soyu Hz.İbrahim in mi yoksa Hz. İsak ın hakkı mı !? Hak büyük oğul İsmail in mi yoksa , annesi de Hz.İbrahim in soyundan olan İshak ın mı !?!?!

Daha önce okuduğum benzer kitapları da işin içine katınca şöyle bir sonuca çıkıyorum..Dünyanın ilk yaşayanları uzaydan geldi..Dünyaya yerleştiler.Sonra hizmetli olarak insanları bulup çalıştırdılar. Dünyadışı yaşam erkekleri zamanla insan dişilere ilgi gösterip birleşmeye başladılar ve Yarı Tanrılar doğmaya başladı..Yarı Tanrıların ,yeniden insanlarla birleşmesi ile Sümerliler oluştu. İlk gelen Uzaylılar dünyayı terk etti..Sümer tabletlerinde görülen o devasa insanlar işte ikinci kuşak bu Yarı Tanrılar..Yani asil kanı taşıyorlar..Kan değil de gen demek daha doğru sanırım..Gen tensel değil. Beyaz ,siyah,sarı ,kırmızı her toplumda bu gen olabilir. Sümerlerden gelen pek çok dinsel motifin ve ritüelin günümüzdeki tüm Semavi dinlerin içinde görülmesi çok şaşırtıcı değil..Kadınların yabancı erkek karşısında yüzünü kapaması Sümerlerde de var mesela..

Bu asil gen Hz İbrahim ile sekteye uğruyordu ki , Hz.İbrahim ile Sarah ın oğulları İshak doğdu.. Hz.İbrahim tüm mirasını Hz.İsak a bırakıyor. Ayrıca Hz.İbrahim İsmail için yöresel eş alırken ,İshak için Sümer rahibi bir pagan olan babasının topluluğundan amcasının torununu eş olarak almak için çok büyük istek gösteriyor..İshak da yine dedesi Hz. İbrahim in soyundan bir başka pagan ile evleniyor ve çocukları Yakup doğuyor ki ,Yahudi toplumunun kurucusu oluyor.. Hz.İsmail in 12.kuşak torunu Hz.Muhammed ise son peygamber.

İşte bu kutsal genin Tapınak şövalyeleri ve sonrasında masonlar vasıtasıyla devam ettiği ve Siyonizmin buna hizmet ettiği üzerine kurgulanmış bu kitap.. Müslümanlık Ardıllık kanununu red edip ırkçılık olarak görüyor..Hristiyanlık da Ardıllık kanununu red ediyor ama hak sahibi olmak için Hristiyan olmayı şart koşuyor.

Günümüze gelen ve altında dinler savaşı yatan tüm dünya keşmekeşinin sebebi Gen Hakkı var mı ,var ise kimin hakkı !? Kısaca çok ilginç bir konu,okumakta fayda var. Ufuk açan bir kitap bence, katılırsınız katılmazsınız..

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!