Kayseri de Ne Yenir ?

21 Şubat 2018by BoldThemes0

Ayrıca Kayseri de nereleri görmek gerekir diyorsanız BKNZ ;   http://muratkartalkaya.com/2018/02/21/kayseri-de-gorulmesi-gereken-yerler/

Cumhuriyet Meydanın arkasında ,Kale surlarının hemen içinde ELMACIOĞLU lokantası var..Kayseri de pekçok yerde şubeleri var ama burası hem konum hem de otantik yapısı gereği çok zevkli.Elmacıoğlu Çarşı diye geçiyor..

Yemekler çok lezzetliydi.Servis,temizlik,titizlik mennun ediciydi..Servis elemanları seviyeli ve sıcakkanlıydı..Ama en önemlisi fiyatları sunduğu hizmete ve konfora göre çok ucuzdu.”Helal olsun ” dedirten bir mekan anlayacağınız.

“Bursa yı boşver  iskenderi Konya da yiyeceksin ” demişlerdi..Gerçeklik payı varmış..Ama en güzel döneri Kars ta Güneş Esnaf Lokantasında  yediğimi söylemeliyim.

İskender  lezizdi..Yağlama , enfesti..İlkkez Konya da içip çok beğendiğim bamya çorbası aynı kıvamdaydı.Yaprak sarmasını yerken iki defa parmağımı yemeye kalktım.Klasik Kayseri mantısını beğendim.Kayseri ye kadar gelmişken pastırma yemesen olmaz..Fırında kağıtta pastırması fenaydı..Hepsi lezizdi..Benim favorilerim bamya çorbası,yağlama ve yaprak sarmaydı.. Üstüne bir de Ağırnas Kasabasında yetişen ” gilaboru ” şerbeti içtik..Değişik bir tadı vardı..Arar mıyım aramam.Ama gitmişken için..Mideye çok faydası varmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akşama ise Kayseri de bulabildiğim tek içkili meyhane olan Yıldız Restaurant a gittik..Büyük ,temiz, eski şehir lokalleri konseptinde ve tadındaydı.İkram iyi,etler ve mezeler lezzetliydi..Kaşarlı mantar şimdiye kadar yediklerimin en iyisiydi..Servis eden arkadaşlar seviyeli ve saygılıydı..Fiyatlar ise büyük şehirlerdeki gibiydi..Kişi başı 90 tl..Bana Kayseri için biraz fazla geldi..Kayseri de tekel olmanın fiyatı herhalde.Bir de meyva ve tatlı ikram edip tatlıyı hesaba eklemeleri  oldukça komikti..Kayseri de ağız tadıyla yemek yiyip içki içeceğiniz güzel bir mekan yine de..

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!