Kadına Şiddet !

Yine bir Kadına şiddet vakası yaşandı. Bu sefer Samsun’da. Bu yaşam formu için söylenecek tek cümle ağır şekilde cezalandırılmalı. İnsan olmadığı kesin bu yaratığın.

Türkiye’de son 65 günde 67 kadın öldürüldü;

1~ kameraya çekenler iyi yapmış ama çekim yaparken polisi aramalıydılar. Samsun gibi şehirde polis çok çabuk gelirdi.

2~ Karadeniz insanı merttir, gözü karadır derler, kimse yardıma gitmemiş. Korkmak insanı bir duygudur, yine de koca apartman birlik olabilirdi. Sonradan yardım eden olmuşsa da iş, işten geçmiş.

3~ Bu iğrençliğe sebep olanlar ne yazık ki milliyetçi, muhafazakar gruptan çıkıyor. Çünkü sadistlerin, psikopatların saklanacağı kolay perde oluyorlar. “Dinini, milletine, vatanına saygılı” algısına sahip gruba girmek onları saklıyor. İşkenceci, sadist, katil ruhlu insanlar “Din, ahlak, vatan, namus” kavramlarının arkasına saklanarak dövüyorlar, işkence ediyorlar, öldürüyorlar. Temiz, masum milliyetçi, muhafazakar topluluğun bu parazitleri içlerinden acilen temizlemesi gerek. İnsanı, canlıyı  sevmeyende başka hiç bir manevi duygu olamaz. Sevmekle başlar her şey.

4~ Devlet ve kanun artık bu konuyu adli olay diye göremez. Ciddi bir BEKAA sorunu devlet için. Bu adilikleri yapanlar en ağır biçimde cezalandırılmalı. Ceza alamıyorsa nedeni en ince detaylarına kadar kamuoyu paylaşılmalı.
Devlet şiddet dilini kesinlikle bırakmalı. Devlet kin ve intikam söylemlerini kullanırsa vatandaş aynı duygularını bilemeyi artırır. Devlet kin tutmaz, intikam almaz. Yakalar, yargılar ve cezalandırır.
5~ Kadınlar birlik olup hem cinslerine sevgi, saygı ve destek çıkmadıkça bu işler çözülmez. Bir milyon kadın bir miting yapsın, bakalım ne oluyor.
Kadın sorunlarını, TV de yorumlayan programlar sadece erkeklerden ya da çoğunluk erkeklerden oluşuyorsa seyretmeyin. Böyle bir salaklık olur mu yahu. Erkekler, kadın sorunlarını kadınlardan daha iyi bildiğini söyleyip kanal kanal kadın sorunlarına çözüm anlatıyorlar.
Oğullara, kadın, erkek her canlının eşit olduğunu ve hiç bir canlının şiddete uğramaması gerektiğini anlatmalı, ikna edilmeli. Şiddet  ve  insan  aynı cümle içinde bile geçmemeli. Konu erkeğin güçlü olması. Gücü ele geçiren kadın da şiddete baş vurmamalı. Her zaman güçlü , güçsüze karşı şiddet eğilimindedir. Erdemli olan güçlü olsa bile kendinden güçsüze güç kullanmayandır. Erdem yoksa  toplum yasaları ve devlet yasaları devreye girip o gücü koparmalı.
Kadına mı üzüleyim, o çocuğa mı bilemedim. O çocuk yaşadıklarını nasıl atlatacak !? Allah yardımcısı olsun. Çocuğa yardım, destek furyası olur beş gün, sonra çocuk kendi acısı ve travmasıyla baş başa yaşamaya devam edecek.
Bir bir veya daha fazla kişi görseli olabilir
Beğen

Yorum Yap
Paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!