İstanbul Depremi !!!!!

21 Haziran 2020by Murat KARTALKAYA1

Türkiye’nin deprem gerçeği ; pandemi, ekonomik kriz ve bitmek bilmeyen siyasi tartışmalar ile hep gündem dışı kalıyor. AKP iktidarı 18 yıldır deprem önlemi olarak neler yaptı ?! Peki bağıra bağıra gelen bu deprem olursa yönetenlerin hukuki bir sorumluluğu olacak mı. !?


19 Ağustos 1999’da meydana gelen Gölcük Depremi’nin üstünden 21 yıl geçti. Meclis Araştırması Raporu’na göre depremin etkilediği 8 ilde 18 bin 373 kişi hayatını kaybetti.


Eğer büyük İstanbul depremi olursa minimum 150 bin insanın ölmesi anlamına geliyor. Bu sayı 500 bine kadar çıkabilir. Geriye kalan 2.5 milyon insana geçici konaklama noktalarında günlerce, belki iki yıl bakmak zorunda kalınabilir diyor uzmanlar.


Bu sorumluluğun insanı uykusuz bırakması gerek aslında. Önce vatandaşlar olarak bizleri.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

One comment

  • Fuat Han

    2 Kasım 2020 at 17:49

    Böyle bir depremde ülke ekonomisi biter çünkü üretim yapan fabrikaların %70 İ İstanbul ve Kocaeli’nde buda devletin yanlış politikası üretim yapan fabrikaları anadoluda yayarsan İstanbul göçte almaz ve böyle bir büyük Depremde de çok sıkıntı olmaz Herşeyi iz yanlış.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!