İnsan,Milliyetçilik,Irkçılık…

10 Aralık 2019by Murat KARTALKAYA0

İnsanların aile, kabile, millet olarak ayrılmasında bir sakınca yoktur. Bunların birbirine üstünlüğü de yoktur. Ben önce Murat ım, sonra Kartalkaya, sonra T. C. Vatandaşı, sonra Türk, sonra Müslüman, sonra insan.

Bu niteliklerim ne diğer ailelerden, dinlerden, milletlerden bir eksikliğimi ne fazlalığımı gösterir. Ben, Kartalkayalar, TC vatandaşları, Türkler, müslümanlar ; iyi, medeni, mutlu, barışçıl, yaratıcı olursak tüm insanlık öyle olur.

Murat olmaktan, Kartalkaya olmaktan, TC vatandaşı olmaktan, Türk olmaktan, Müslüman olmaktan ama en önemlisi İNSAN olmaktan gurur duyuyorum. Herkes kendisi olmaktan gurur duymalı..

“Ey insanlar! Bakın biz sizi, bir erkekten ve bir kadından yarattık. Sizi birbirinizi tanıyasınız diye, milletlere ve kabilelere ayırdık.” Hucurat \ 13

Irkçılık ise kesinlikle ŞEYTAN işidir.

İlk olarak şeytan, YARADAN ın yarattığı insanı küçük görmüştür. Yaradanın yarattığını kendinden düşük görmek şeytanidir..Hatta daha bilgili, görgülü, kültürlü, zengin, soyluyum diye bir başka birini küçük görmekte aynı derece şeytanidir. Sen özel değilsin, sadace daha bilgili, tecrübeli, kültürlüsün. Hepsi bu.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!