İnferis – Mahfi Eğilmez

Polisiye roman diyorlar, bence değil. Hangi kategoriye girer, vallahi bilemedim.
“Bir solukta okudum” diyorlar. Bu tür bir roman için bunu söylemek zor. Mahfi hocanın ekonomi kitapları için “bir solukta okudum” diyebilirsiniz.

Polisiye roman deyince Nevzat Baş komiser, Behzat Ç. filan geliyor aklınıza. Her sayfa artan bir heyecan. Bu romanda o heyecan yok. Seviyeli bir merak var.
Romanın sonunda her şey üç sayfada anlatılıyor. Düz yazı gibi bitiyor. Sonuç romanın sonuna yedirilememiş, bu yüzden finali anlatması için savcı tutulmuş sanki.

Siyasetin iğrenç çarklarını anlatması en vurucu yeri. Bir de konu güncel olunca ilgiyi artırıyor tabi. Devlet ihaleleri, siyaset, kapitalizm ve ahlaksızlığın bir araya geldiği Türkiye’yi anlatan güzel bir roman.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!