İnandığı yolda gider, yıllardır beklenen lider, Recep Tayyip Erdoğan ???

12 Ağustos 2020by Murat KARTALKAYA0

Çobansız yürüyemediğimizden midir bilemem, sürekli bizi kurtaracak bir lider ararız. Ne gerek var . Kur güçlü, adaletli, sosyal devletini her birey lider olsun. Çağdaş, gelişmiş ülkelere bakın. Son elli yıldır hangisinin lider çıkardığını gördünüz. Türkiye ise sürekli lider çıkarma derdinde. Menderes, Demirel, Özal, Türkeş, Erbakan, Ecevit. En sonunda Erdoğan. Olmuyor işte zorlamayın. Hepsi bu ülkeye kendi kapasiteleriyle faydası olan yöneticiler , ülkeye bir nebze fayda sağlayan herkesten Allah razı olsun.

Sn Erdoğan’ı da illah kurtarıcı lider yapacağız diye tutturduk. Yahu neyi kimden kurtaracaksın !? 1923 de tüm dünyaya kendini kabul ettirmiş, genç, güçlü, demokratik, bağımsız bir devletiz sonuçta. Temel taşları, kalıpları, kuralları, yaşam şekli belli ülkenin. Tek derdi liyakatli, iyi bir yönetici. Abartmayın. Yok illah abartacaklar. İşin kötüsü egosu yüksek bir kişilik olan Sn Erdoğan da bu gaza geldi. “Eyyyy !!!” diye başlayan cümlelere bir başladı, sonu gelmedi. Bazen kime, niye dediğini kimse anlayamıyor artık.

Kuranı defalarca okumuş kesin. Başka ne okumuş, bilinmiyor. Kendi eliyle devlete yerleştirdiği terör örgütü Feto tarafından kandırıldı, silahlı darbe girişimi ile yıkılmak istendi. Dik durdu, halkı yanına çağırdı filan tamam. Oyun diyenlerde var, ben bilemem oyunu. Gördüğüm kandırıldı. Ondan önce de attan düşmüşlüğü var. Tuttular ” GAZİ” dediler.

Kuranı defalarca okumuş , bunun yanında 20 yılda cepheden cepheye at sırtında, bir elinde kılıç, bir elinde tabanca ile dolaşırken bir yandan da dört bine yakın kitap okumuş, ona yakın kitap yazmış ki bu kitaplardan biri geometri olan Atatürk’ e bu millet “GAZİ” demiş. Sn Erdoğan’da tutar mı ! Olmadı tabi. Şimdilik bir kısım tarafından tuttu gibi görünse de yirmi yıl sonra hatırlanmayacak bu gazilik işi. ABD üstlerini kapatan Barajlar kralı Sn Demirel’de tutmadı. Türkiye Cumhuriyetinin en büyük vatan, millet düşmanlarından biri Apo’yu yakalayan halk adamı Sn Ecevit’te bile tutmadı.

İstanbul, Doğu Roma imparatorluğunun başkentiydi. Tam 29 defa kuşatıldı. Tam 28 defa kuşatma başarısız oldu. Sultan Mehmet yıllarca hazırlık yaptı, binlerce defa kafasında İstanbul’u feth ettti. Neredeyse 60 günlük kuşatmanın ardından da İstanbul’u feth etti. Dünyanın en eski ve en uzun hüküm süren İmparatorluklarından birini yıktı. altı dil biliyordu, bilim ve teknoloji hastasıydı. Allah rahmet eylesin ona “FATİH” dediler.

1991 yılından beri kısmen cami olan ve ibadet edilen Ayasofya müzelikten çıkıp tamamıyla cami olunca; birileri gaza geldi “İstanbul feth edildi” dendi. Sn Erdoğan”a “FATİH” dendi. Tutar mı Allah aşkına. Sn Ecevit, Kıbrıs’ın yarısını aldı. İki yüz yıldan fazladır Türkler ilk defa topraklarını genişletiyordu. Sn Ecevit’te bile “Fatih” kelimesi oturmadı. Sultan Mehmet, Ayasofya’yı cami yaptı. Bence o zaman için mükemmel bir eylemdi. Ben buradayım diyordu. Cumhuriyet döneminde müze oldu. Çağdaş, genç cumhuriyet için ” biz savaşı değil, barışı seçiyoruz, herkesin geçmişine saygı duyuyoruz, çünkü biz kendimize güveniyoruz” mesajıydı ve yine mükemmel eylemdi.

Selçuklular’dan beri Türkler sürekli Batı’ya ileriliyor ve her yere yeni camiler yapıyorlardı. Çünkü yeni yerler feth ediyorlardı. AKP iktidarı ha bire cami yapıyor. Dini nerede, kime yayacaksınız arkadaş. Çamlıca cami 100 milyon dolar. Yolu ve tüneli de 30 milyon dolar. Toplam 130 milyon dolar. Cuma namazlarında elli kişi ya oluyor ya olmuyor. 130 milyon dolar. Ülkenin camiye mi yoksa sanayide ve tarımda yeni iş alanlarına mı gereksinimi var !?? Çamlıca gündem oldu. Yoksa Türkiye’nin hemen her ilinde devasa camiler yapıyorlar. Amaç ne müslümanlığı yaymak mı !? AKP den önce müslümanlar ibadet edecek cami bulamıyorlar mıydı !? Hristiyanların pazar günleri gibi , cuma namazları dışında tüm camiler bomboş.

Ağustos sonunda Malazgirt Sarayı açılıyor. Sarayın giriş yolu tam 1071 adımmış. Sn Erdoğan açılış günü o yolu yürüyerek saraya girecek. Büyük olasılık birileri bu seferde ” Alp Arslan gibi Anadolu’yu yeniden feth etti, yaşasın Anadolu Arslanı” diye konuşup yazacaktır. 43 yılllık hayatında kurulma çalkantıları yaşayan Selçukluları, Büyük Selçuklu İmparatorluğu haline getirdi Alp Arslan.

“Toplumları halk yapan şey ortak geçmişleridir. Ortak geçmişlerini yeniden yazabilirsen onları istediğin yere güdebilirsin. Eğer nereden geldiklerini bilmezlerse, gittikleri yerin daha mı iyi, daha mı kötü olduğunu ölçemezler. Ölçünün olmadığı yerde şikayet olmaz.” Azra Kohen.

Türkiye tarihini yeniden yazmak isteyen var mı bilemiyorum. Ben içgüdüsel “lider yaratma” dürtülerimiz ile iyi yöneticileri gaza getirip kendilerinden geçirdiğimizi düşünüyorum. Bir de bu yöneticilerin etrafına zamanla ” Allah sizi bu milletin başına lütuf olarak yolladı” diyen yağdanlıklar artınca iyi yöneticiler vasıfsız hale getiriliyor.

Birileri Sn Erdoğan’a Anadolu aslanı, İstanbul Fatihi, Gazi diyerek bence yönetim fonksiyonlarını engelliyor. Birileri de ” Erdoğan kim ki Fatih, Alp Arslan , Atatürk ile kıyaslanıyor” diyerek diğerlerine gaz veriyor.

M.S 1000 yılından 2020 yılına kadar bu topraklar üç lider çıkardı. Alp Arslan, Sultan Mehmet, Mustafa Kemal. Her coğrafya nasip olmaz bu. Kıymetini bilelim. Çok iyi devlet adamları, yöneticiler çıkardık. Allah onlardan da razı olsun. Osman, Orhan, Mehmet Çelebi ( bence çok önemli bir misyon üstlenmiştir), Kanuni, 4. Murat gibi padişahları; İnönü, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir , Ali Fuat gibi paşaları; Menderes, Demirel, Ecevit, Özal, Erdoğan gibi yöneticileri saygı ile analım.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!