HELVACI KAĞIDI MI YOKSA SWIFT MESAJI MI ?

2 Aralık 2017by BoldThemes0

Yukarıda gördüğünüz belgeye helvacı kağıdı denir..İki kişi arasında bir iyi niyet göstergesi..Hiçbir resmi değeri yok.

Swıft mesajı ise tüm dünyanın kullandığı resmi ve son derece ciddi,güvenilir bir evrak..Helvacı kağıdını belge olarak kabul edip swıft mesajını sahte deyip kabul etmemek sadece bilgisizlik ile açıklanamaz..Bir sıkıntı olduğu aşikar.

Şimdi sevgili dostlar Zarrab olayının ve Halkbank olayının buraya geleceğini bilmemek için ciddi derecede cahil olmak gerekiyor..Benim gibi basit bir  vatandaş bir yıldır bağırıyor bu iki olay başımıza iş açacak diye..Devleti yönetenler yumurta kapıya dayanana kadar neden bir önlem almaz ..Ayıp değil mi ,yazık değil mi ?!

Olayı çarpıtmanında bir anlamı yok ki..İran a  ambargo uygulmasını ABD değil,BM başlattı..O kurumun içindeysen kurallarına uymak zorundasın..İran a komşusun tabi ki ticaretin olacak ..Zaten ticareti adam gibi yapsan  İran-Türkiye ticaret hacmi ciddi artacak  Zarrab  yerine vatandaşımız bu hacim büyümesinden ekmek yiyecek.

İran  ile ticaret yapmamız engelleniyormuş gibi algı yaratmanın anlamı yok..Kimse sana ticaret yapma demiyor..Yap ama kuralına uygun yap..Bu iş tamamen İran ın faydasına olmasına rağmen ,içinden aşırıyorlar diye İran ,Zarrab ın ortağı ,kendi vatandaşı Zeycani yi idama mahkum etti..Biz elalemin vatandaşı Zarrab a sahip çıktık.

ABD ye sallayıp durmayın .Onların şu sıralar Türkiye den çok daha önemli sorunları var.Hükümet krizi olabilir..ABD yargısı BAŞKANI tartışıyor..Türkiye de yapabilir misin mesela !?İğneyi kendine batır önce..

“Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn, ilk ifadelerinde yalan söylediğini kabul edip itirafçı oldu ve Rus yetkililerle görüşme talimatını Trump’tan aldığını öne sürdü.”

Biz ona buna sallamaktan vazgeçelim..Türk bayrağı altında ,Türk bakanlarının ödüle boğduğu Zarrab a şimdi Fetocu veya ABD ajanı diyerek sadece kendimizi kandırırız.Acil önlem almalıyız.

“Küllüye nin klozet kapakları altındandı” veya  “Beşiktaş ta üstü çıplak uzaylılar bacımın üzerine işediler “ demekten çok daha kolay ispatlanabilir swıft mesajlarının ve dekontların doğruluğu..Devlet gibi devlet 48 saatte tereyağından kıl çeker gibi bulur gerçeği..

Lütfen ikiye bölünmeyin..Lütfen kimin ne dediğine bakmayın..Devletten ısrarla bu işi çözmesini isteyin..Hem de 48 saat içinde çözsün..Yoksa ilgili taraflar mahkemeye vermiş ,biri doğru demiş ,biri yalan demiş hepsi boş.Mahkemeye verilen davanın çözümü 2 yıl sürer..Bu millete kimse bu utancın sonucunu iki yıl beklesin deme cüretini göstermemeli.Utanmalı..Herkes utanmalı..Koca ülkenin içine düştüğü duruma bak..

DİKKAT..BİR VATANDAŞ OLARAK UYARIYORUM;

1- Swıft mesajlarını ve dekontların asıllarını biri gelip yüzünüze çarpmadan hemen şimdi bulun..48 saatte devlet isterse hepsini bulur.

2-Rüşvet aldığı söylenen  eski bakanları tutuklayıp yüce Türk adaletine teslim edin..Bir devlet görevlisi için bir işadamı rüşvet verdim  dese, o görevlinin başına ne gelirdi..Allah aşkına eski bakanlara da aynı muameleyi yapın.Kahraman muamelesi yapmayın,saklamayın,korumayın..

Eğer adaleti biz sağlamazsak Dünya kamuoyu sağlayacak..Dünya yargısı bu bakanları sorgulamak isteyecek..Sorgulatsak da ayıp,sorgulatmasak suça ortak olacağız..

Son kez uyarıyorum!!!!!!!

Büyük Türkiye Cumhuriyetini bu duruma düşürmeyin..Eski bakanları tutuklayın..  Mahkemeye çıkarın..Tüm dünya kamuoyununa biz bakanda olsa başkan da olsa hırsızı ,uğursuzu kendimiz yargılar gereken cezayı veririz duruşunu gösterin..

Yoksa bu işin sonu  vatandaşın ödeyeceği banka cezaları ile sınırlı kalmaz..

Türkiye ye  yaptırım uygulanır…İran,a ,Rusya ya uygulandığı gibi..Hadi onların doğalgazı,petrolu var idare ediyorlar.Biz çok üzülürüz..Ne olur bizim de BOR umuz  var filan demeyin..

Bakkalların önünde yağ,şeker kuyruklarına başlarız..Üstelik bu sefer sallayacak bir Ecevit te bulamayız..

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!