Murat KARTALKAYA

Pazarda limon satarak başladığım iş hayatımı özel bir bankada bireysel bölge müdürülüğü de yaparak banka şube müdürü olarak noktaladım.
Dünya ve Türkiye ekonomisi gündemini; reel sektörden ve finans sektöründen elde ettiğim tecrübelerim; okullardan, iş hayatımdan ve kitaplardan edindiğim bilgilerim ile karakterimin ve bakış açımın süzgecinden geçirip aklımın erdiği, dilimin döndüğünce anlamaya ve anlatmaya çalışacağım.
Cumartesi akşamları, bitirdiğimiz haftanın dikkatimi çeken ekonomik ve finansal gündemini paylaşacağım. Pazar akşamları ise önümüzdeki haftanın falına bakacağım. Hafta içi ise ekonomik gündemi yorumlamaya çalışacağım. En fazla üç beş dakika.
https://muratkartalkaya.com/wp-content/uploads/2021/02/bos.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Hakkımda

Ocak 1966 yılında İstanbul Samatya Hastanesinde denize nazır doğmuşum. Sanırım o yüzden denize karşı oturup sohbet etmeye bayılırım.
İlkokulu İstanbul’da, ortaokul ve liseyi İzmir’de bitirdim.
Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F’de başladığım üniversite hayatımın son iki yılını Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F ne yatay geçişle tamamladım.
İlkokulu bitirdiğimden beri hem çalıştım hem okudum.
Kuyumculuk, ayakkabıcılık, pazarcılık, iplik fabrikasında işçilik, fotoğrafçılık, bakkal çıraklığı, otobüs muavinliği, muhasebecilik, pazarlamacılık, İzmir Devlet tiyatrosunda figüranlık, yatırım uzmanlığı, bankacılık. Hepsinin tozunu yuttum.
Profesyonel iş hayatım 1990 yılında Halkbank’ta başladı. Ata Yatırım, Esbank, Bakioğlu Holding, Turkishbank, HSBC bank ile süren profesyonel iş hayatım, çok kısa süre çalıştığım TEB ile sona erdi.
Muhasebe, kredi, yatırım uzmanlığı, bireysel pazarlama departmanlarında 26 yıl çalıştım. Memur olarak başladığım mesleği, bölge bireysel müdürlüğü de yaparak en son şube yöneticiliğinde sonlandırdım.
Mesleğimin gerektirdiği tüm eğitim, belge ve lisanslarına sahibim. “BES sertifikası “ ile SPK’nın “SP Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı, Türev Araçlar Lisansı, Kredi Derecelendirme Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı” sertifikalarını almayı hak ettim.
Fenerbahçeliyim. Ortaokuldan beri öykü ve şiir yazarım. Okumayı öğrendiğimden beri ayrım yapmaksızın okudum, okumaya devam ediyorum. Okumayı sevdiğim kadar film izlemeyi de severim. Tarihe meraklıyım. Tarihi bilmeden geleceği şekillendiremeyeceğimize inanırım.

https://muratkartalkaya.com/wp-content/uploads/2021/02/res-1-1280x848.jpg

İletişime GeçinMurat KARTALKAYA

Merak ettiklerinizi, sorularınızı ve fikirlerinizi benimle paylaşmak için iletişime geçebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın!
BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!