General Süleymani ve Piyasalar Filmi

FİLMİN KONUSU ; KOMEDİ !!

2 Ocak 2019 günü piyasalarda fiyatlar şöyleydi ; . USD/TRY ; 5.96 – BİST ; 116.000 -ALTIN ; 1528 USD

Ertesi gün 3 0cak 2019 günü ABD kalkıp İran ın resmi görevli generalini vurdu. Vallahi akıla mantığa sığmaz. İran haklı olarak dellendi ,piyasalar koptu..Tek tepkisiz kalan hangi ürün oldu sizce ?!

USD/TRY hiç oralı olmadı.. 5.96 dan 5.98 yani binde 3( %0.03 ) arttı. BİST % 4.5 düşerek 110.700 puana ve ALTIN %4.7 yükselerek 1600 usd ye çıktı. Nasıl Ama !?

Sonra İran misilleme yaptı, ABD üstünü vurdu 80 Amerikan askerini öldürdü.Hemen arkasından ABD den cevap geldi. “Bizim savunma sistemimiz olağanüstü, iran bırak askerimizi sinek bile vuramaz “.. ABD , İran a uymayacağını ,onların seviyesine inmeyeceğini açıkladı…Hem adamların generalini vur hem de seviye dersi ver..Ne güzel…

Bu gelişme piyasalara sirayet etti. Savaş çıkma olasılığına binde üç ile en az tepkiyi gösteren USD/TRY , sevinçten çıldırdı ve YÜZDE 1.7 düştü , 5.86 ya geldi. Altın bile sevince bu kadar iştirak edemedi..%4.7 çıkmıştı : %3.7 düşerek 1540 usd ye geldi. BİST ise diğer dünya borsaları gibi sevinçten kalp krizi geçirdi . % 4.5 düşmüştü ; %6.6 yükselerek 118.000 puana geldi..Petrol de altın benzeri bir hareket gösterdi bu arada..

Bu komedi filmi bitti mi yoksa devamı gelir mi ?! Yakında görürüz.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!