FAİZ ARTIRIMINA GİDERKEN

19 Temmuz 2019by Murat KARTALKAYA0

Ekonomi uzmanı filan değilim. Kendime ait bilgi ve tecrübem ile öngörüde bulununuyorum. ………….. 1~} 2017 sonundan beri MB FAİZ ARTIRMALI diye yırtındım tüm yazılarımda. Ekonomiyi yönetenler “olmaz haram” dedi. En son Eylül 2018 de 625 baz puan artırıp dünyanın en yüksek faizini verir duruma geldiler.
2~}2019 başından beri MB FAİZ DÜŞÜRMELİ diyorum. Neden mi
a~} Çünkü dünyada kimsenin faiz artıracak hali yok
b~} çünkü Türkiye 20 yıldır kredi ile yaşamaya alışkın. Kredi olmazsa nefes alamıyoruz. İnşaat, otomotiv başta olmak üzere resme in çöküyoruz..
Bu sene Ocaktan başlayarak 100 puan, 50 puan faiz düşürsek doları yılsonu 6.00 ~ 6.50 seviyelerinde tutacaktık, Faizler yavaş yavaş %20 lerin altına düşecekti. Ekonomi böyle kilitlenmeyecekti..
25 Temmuz da, piyasa tahmini enaz 300 baz puan indirim gelecek. Bakalım 7 ay geciken faiz indirimi işe yarayacak mı.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!