EVİNDE KALAMAYAN TÜRKİYE.

Araba ile Buca’dan Bornova’ya gittim. Yollar gayet dolu. Yaz aylarında okullar tatil olunca İzmir trafiği aşağı yukarı böyle oluyor.
Bornova meydanda orta yaş üstü vatandaşlar dip dibe sohbetteler. Banka önlerinde kuyruklar var, müşteriyi hijyen için tek tek içeri alıyorlar. Ama dışarıdaki kuyrukta insanlar üst üste.
Esnaf berbat. “Ben kirayı, elektriği, suyu, vergiyi, ssk yı nasıl ödeyeceğim. Üç gündür içeri müşteri girmedi” diyor gözleri dolu dolu anlatıyor. Yanındaki arkadaşı daha dertli ” Avm deki restaurantta garsonum.iki gün önce hiçbir hak iddia etmeyeceğime dair kağıt imzalatıp ücretsiz izne çıkardılar. Ben kiramı nasıl ödeyeceğim, aileme nasıl bakacağım” dedi.
Polis bir arkadaş geldi. Barlar, pavyonlar kapalı rahatsınızdır dedik. “Ne rahatı her gece on, on beş aile kavgası şikayeti yüzünden ev ev dolaşıyoruz.”
Dua ile kendi kendini izole et demekle, kolonya ile, boş destek paketleriyle bu iş çözülmeyecek. Ciddi devlet adamlığı gerektiriyor bu konu.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!