Erken Seçim !!! Çanlar Çalıyor.

12 Temmuz 2020by Murat KARTALKAYA0

Seçim Tahminimi açıklıyorum. Bugünkü şartlarda bir değişiklik olmazsa 2021 ilkbaharına kadar olacak bir seçimde %10 aşağı yukarı yanılma olasılığım ile beklentim şudur.

AKP %30 + CHP %30 + İYİ PARTİ %13 + HDP %12 + MHP %7 + Diğerleri %8.

Burada %10 aşağı yukarı yanılmam demek ; örneğin Akp nin %27 ile %33 arası oy alabilmesi demektir. %30 AKP için başarıdır. Onun altı çöküşün işaretidir.

CHP için %30 başarıdır. %30 un üstü CHP için mucizedir. İYİ PARTİ için %13 başarıdır. Bunun üstü mucizedir. Burada başarı ve mucizeyi Millet İttifakının belediyeleri getirecektir. Onların tüm iktidar engellemesine rağmen attığı her adım Millet ittifakına yazar.

İyi partinin bir dezavantajı basında boy gösterememesi. En çok haklı eleştiriyi oldukça sert olarak Meral hanım yapıyor ama ne Sn Erdoğan ne Sn Bahçeli asla ona cevap vermiyorlar. Neden çünkü Meral hanım onları ezer. AKP ve MHP tabanları Kılıçdaroğlu’nu asla dinlemez ama Meral hanımı dinler. O yüzden Meral hanıma dikkat çekmemek için asla cevap vermiyorlar.
Ve iddia ediyorum. Seçim kararı çıksın ülkeye para yağar.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!