Dolar ve Altın Alalım mı !?

29 Eylül 2020by Murat KARTALKAYA0

Çok fazla “dolar alalım mı” diye arayan, yazan oluyor. Ben alım satımdan, ekonomiden anlamam teknik analizde gördüğümü söylüyorum.

8 mayıs da dolar 7.10 un altına geldiğinde artık hedef 6.55 dedi teknik. 6.85 aşağı kırılmadı. Bu sefer 20 temmuz da hedef yukarı dedi. 5 ağustos günü 7. 03 ü yukarı kırdığında HEDEF 7.90 dedi.

Şimdilik yukarı trend te bir değişiklik yok ama belirgin hedef de yok. 7.66 ve 7.54 düzeltmeleri gelebilir ama yukarı trend bozulmaz.

Bence trend değişecekse diyelim günü 7.80 den açtı . Gün içinde sert yükselip 7.90 gördü ama gün kapanışını 7.72 den yani açılış fiyatının altından yaptı. İlk sat sinyali. Ertesi gün de düştü ve 7.66 altı kapattı. İkinci sat sinyali. Üçüncü gün 7.55 altı kapattı. Geç kalıyorsun sat sinyali. Bunların hepsi bir günde olursa da sat yani.. Üç gün beklemene gerek yok tabi.

Teknik altın içinde şöyle diyor.. “1906 usd nin üstünde iki gün kalmadıkça 1800 usd hedeften çıkmaz.” Ayrıca Dolar endeksi 94 puanın altında bir gün kapanış yapmadıkça euro\usd , euro lehine güçlenemez. Altın ve gümüş yukarı gidemez. Ben tekniğin yalancısıyım.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!