Dolar Endeksi Düşerken TL de Değer Kaybı Nasıl Yaşanır

15 Ocak 2018by BoldThemes0

BKNZ ; http://muratkartalkaya.com/2018/01/14/piyasa-14-01-2018-euro-usd-1-60-olabilir/

İki gün önce yazdım..Dolar hazır tüm dünya para birimleri karşısında değer kaybediyorken ,TL karşısında da değer kaybeder en kötü 3,74 civarında kalır Ama , ülkeyi yönetenler sakin durursa demiştim..Ne yazık ki durmadılar..Yine bir havalar ,bir kabadayı tutumlar..TL ,dolar karşısında değer kaybetti..Ne diyeyim tebrikler !

Koca Türkiye yi ezdirsin mi filan savunanlar olacaktır..Onlar da inanmıyorlar söylediklerine  ama yapacak birşeyleri yok..ABD ye kafa tuttuk.Amanda aman…Vallahi bugün yarın ABD mahkemelerinden ve Hazinesinden Türkiye ye Zarrab yüzünden ceza gelecek bu tutumlar bahane gibi geliyor bana…”ABD ye kafa tuttuk onlarda bize böyle vurdu ” demek için bahane mi bunlar..Gerçekten anlayamıyorum..Koca Türkiye devleti  önüne gelene kaba saba konuşamaz..Herkese aynı tutum ,aynı kabadayı davranış , sonra can ciğer kuzu sarması..

Eğer bu çıkış olmasa hazır dolar endeksi iki gün önceye göre  90,50 den 90 na düşmüşken  usd/try 3,74 civarında bir müddet yataya geçecek ,millet sakinleyecek,ortalık biraz durulacaktı..Tabi ki sınırlarımızda söz sahibiyiz..Bunu savunmanın yeri Türkiye içinde bağırıp çağırmak değil, uluslararası ortamlarda siyasi gücünü ,karizmanı sakince kullanmaktan geçer..Ben Kuzey Kore liderinden daha delikanlıyım havasına girmek Türkiye ye hiçbirşey kazandırmaz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!