Cumhur İttifakı !?? Ümmetçi, Milliyetçi Olanaksızlığı.

12 Temmuz 2020by Murat KARTALKAYA0

AKP ümmetçi bir parti. Nedir ümmetçilik!?Müslüman nüfusun fazla olduğu tüm ülkelerin tek bir çatı altında birleştirilmesi düşüncesidir. Ümmetçiler, Müslüman olan ve İslam Peygamberi Muhammed’in ümmetinden olan herkesi kardeş ve dost olarak kabul ederler. Milliyetçilik gibi kavramları reddederler.

MHP ise milliyetçi veya öyle olduğunu söyleyen bir parti. Nedir milliyetçilik!? Milliyetçilik, kendilerini birleştiren dil, tarih veya kültür bağlarından bir üst yapı oluşturabilmiş sosyal birikimlerin adı olan millet veya ulus olarak tanımlanan bir topluluğun yaşama ve ilerleme ülküsünün toplumların ve insanlığın gelişmesini sağladığına inanan görüştür.

Ümmetçi ve milliyetçi iki partinin Bir araya gelmesi doğaları gereği imkansız. Dünya İslam Cumhuriyeti ile TURAN ideali nasıl aynı torbaya girer?!

Peki neden bir aradalar!? Ya kendi görüşlerini bilmiyorlar, ya fikirlerini sattılar. Ama sorarsan vatan, millet diyeceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!