Büyük Türkiye! Bir Rahat Bırakın La!

Son zamanlarda okuduğum takip ettiğim herkeste bir gizem, sormayın gitsin. Sanırsın herkes dünyanın sayılı istihbarat teşkilatlarında “istihbarat, karşı istihbarat ” eğitimi almış. Bir gizli bilgiler biliyorlar, bir anlatıyorlar ağzı açık kalıyorsunuz. Gazeteciler var, eski kamu görevlileri filan var içlerinde. Hadi onları anlayabiliyorum. Bir de emekli bankacılar, sağlık memurları, çiftçiler, belediye çalışanları, üniversite hocaları var istihbarat uzmanı olan. Anlatıyorlar. Sürekli hak verip dinlersen sorun yok. Ama inanmaz soru sorarsan yandın. Türkiye’nin ne kadar büyük bir ülke olduğundan başlıyorlar anlatmaya. Tüm dünyanın kafa kafaya verip tek dertlerinin Türkiye’yi çökertmek için uğraştığından çıkıyorlar. Biraz daha üzerilerine gidersen nasıl kahraman Türk milliyetçisi olduklarını, vatan için yıkılmaz kale olduklarını anlatıyorlar. Biraz daha zorlarsan seni vatan haini ilan edip konuyu kapatıyorlar. Vallahi bakın çok var böyle arkadaşlar çevremizde. Cevap veremez hale gelirlerse fiks cümleyi söylüyorlar ; “bilmediğin çok şeyler var.” Ha! ben bilmiyorum, ama Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı sana her akşam brifing veriyor anasını satayım. ::::))

Okuduklarımdan dinlediklerimden anladığım Türkiye’de bir kaç büyük grup var. Bunlar Türkiye’nin geleceğine yön veriyorlar. Onlar gündemi, medyayı belirliyorlar. Artık sağ, sol filan yok. Sağcılarda bunlardan solcularda bunlardan. Senaryoyu belirleyip oynatıyorlar bizim gibi mal vatandaşlarda onlar ne derse yapıyoruz. Özgür irademizle konuştuğumuzu, direndiğimizi, eleştirdiğimizi hatta oy verdiğimizi sanıyoruz. Oysa hepsini bu abiler bize yaptırıyor. Sol, sağ, devrimci, muhafazakar, milliyetçi tüm önder görüp takdir ettiğimiz tüm adamlar aslında bu adamların senaryo oyuncuları. Hatta çete liderleri, mafya babaları bile oyuncular. Her grubun kendi mafyası, çetesi var.

Bunların en eskisi ama günümüzde etkinliği azalmış olan NATO sempatizanları. Nato grubu içinde kalmanın hem Türkiye’nin hem dünyanın bekası için şart olduğuna inanıyorlar. 2000 li yıllara kadar Türkiye’nin bekası hep bu arkadaşların güvenliğinde. 1960 lardan 2000 lere kadar bu grup sayesinde nasıl büyüdük, geliştik, özgürleştik, demokratik olduk hatırlasanıza :::))) Bu grubun düşmanı Rusya.

Diğer grup ise Avrasyacılar denilen grup anladığım. Bunlarda Rusya, İran, Irak, Türkiye gibi komşu ülkelerin birleşip birlikte hareket ederek Ortadoğu’nun dolayısıyla Dünyanın hakimi olunacağına inanıyorlar. Ulusalcı, milliyetçi, muhafazakar herkes var. Rusya, İran ve Türkiye. Tarihlerine bakınca bile bu üç devletin bir arada olmasının biraz hayalcilik olacağını düşünüyorum. . Şu iki konuyu yazınca aklıma Türk dış siyasetinin son beş yılı geldi. Bir ara Rus uçağını düşürecek kadar Natocular, sonra İran ve Rusya ile can ciğer kanka olacak kadar Avrasyacılar mı belirledi la yoksa koca ülkenin dış siyasetini. Bak ciddi şüphelendim şimdi. .

Diğer grup ise İslam birliği . Günümüz iktidarını ağırlıklı olarak bu grup oluşturuyor anladığım. Onlar için beka; Türkiye’nin halife olacağı, başkentin İstanbul olacağı “Büyük İslam Birliği.” Müslüman Kardeşler grubunun kardeşleri. İslam birliği adı altında toplanıyorlar. İslam anayasası, İslam ordusu filan açık açık kuruyorlar. Devletin üst kademe yöneticileri bu toplantılara direk katılıyor. Konuşuyorlar, bekamızın aydınlığından bahsediyorlar.

Tabi bir de Siyonistler var. Tüm Ortadoğu’da Büyük Ortadoğu Projesi ( BOP ) olan Yahudi devletini kurmak isteyen siyonistler. Bizim bu gruplar kimilerine göre siyonistlerle savaşıyor, kimilerine göre siyonistler bunların hepsi ile istediği gibi oynuyor. Hangisi doğru bilemiyorum ama, anladığım ülkemizde ciddi bir kafa karışıklığı yaratıyorlar. Çünkü yöneticiler hem siyonizm ile savaşıp hem BOP eş başkanı olabiliyorlar. Tam bir uyumsuz senfoni. 13 milyon dünya nüfusu ile Yahudiler dünya egemenliğine oynuyor. 200 milyonu geçkin dünya nüfusu ile Türklere bakıyorsun, eh cılızda olsa “Turan” diyebiliyorlar. Türkiye nüfusunun % 67 si Türk etnik kökenine sahip. Niye bu kadar cılız çıkıyor sesleri. Oysa hem Natocularda hem Avrasyacılarda sıkı milliyetçiler var. Ha Turancılar var mı var. Siyasi gündemi belirleyecek güçleri, adamları olmasa da, varlar.

Türkiye’nin büyümesini, güçlenmesini, lider olmasını bu kadar canı gönülden isteyen, savaşan, her şeyi bilen, kendi görüşleri dışındakileri “hain” ilan eden bu kadar çok grubumuz olunca güzelim ülke mehter takımı gibi iki ileri bir geri gelip duruyor. Eskiden yine idare ediyorduk. Gelişmiş ülkelerde hep iki adım ileri atıyordu. Aramızdaki fark açılıyordu ama fark edilmiyor, can acıtmıyordu. Günümüzde ise gelişmiş ülkeler adım atmayı bırakın zıplıyor. Bizim gündemimiz ise tarihin geçmişinde takılı kalıyor. Biz halen ” Büyük Türkiye araba üretecek ” davasındayız. Ağabey araba 19.yüzyıl başında üretildi bitti. Tamam, kapayın artık. “Yol yaptık. Hastane yaptık. Hastaneye yol bile yapmadılar. Köprü yaptık. Eskiden cankurtaran vardı, ambulansı biz getirdik.” Bi durun artık ya! 1969 yılında adamlar aya ayak bastı. Allah aşkına Türkiye’nin bekasını filan düşünmeyin, bi rahat bırakın ülkeyi. Bırakın bir nefes alsın. 82 milyon birlikte laik, özgür, demokratik, dinine de , dinsizine de sahip çıkan, çağdaş, üreten bir Türkiye’de birlik ve beraberlik içinde gruplar olmadan yaşayalım. Bi huzur verin la !

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!