BOP Nedir ve Bir Kitap -Metal Fırtına

25 Ocak 2018by BoldThemes1

Sevgili dostlar size 2005 yılında basılan bir politik kurgu romandan bahsedeceğim..O dönem çok ses getirmişti.Türkiye ile ABD  bir  savaşa tutuşuyordu..

23 Mayıs 2007 günü Kuzey Irak’taki Türk askerî birliği, müttefik ABD’nin saldırısına uğrar. Amerikan 101. Hava İndirme Tümeni, Irak’ın kuzeyindeki Türk Deniz Piyade Tugayı’na saldırıyordu.Ankara ,İstanbul bombalanıyor ; ülkeyi yönetenler Amerika ya   esir düşüyordu.

Savaş  Kuzey Irak ta, Kerkük ün Kuzeydoğusunda başlıyordu. Afrin nerede ,Kerkük ün Kuzeydoğusunda değil ama Kuzeybatısında..Çok ilginç değil mi ya ! Şu sıralar ABD ile Kuzey Irak ta fazla sıcak  yapıyoruz birbirimize..Romanda  adı geçen ABD ve Türkiye Yöneticilerinden ( R. Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, George W. Bush, Condeleezza Rice, Donald Rumsfeld  )günümüzde görevine devam eden sadece  Recep Tayyip Erdoğan var.

Peki Roman da Türkiye nasıl kurtuluyordu ?

KOZMİK ODA

Türkiye nin bir savunma planı var gerçek hayatta da.Ülke işgale uğrarsa gizli görevli olan doktorlar,eczacılar,avukatlar,iş adamları v.s gizli görevleri gereği ülke savunmasını organize edeceklerdir.Roman da işte bu gizli görevliler vatan savunmasına koşup ülkeye zaman kazandırıyorlar.Romanda  ki kahraman yurt dışında görevli sakat taklidi yapan bir  üniversite hocası.

Ama bugün Allah korusun böyle birşey olsa bu görevlilerin hepsini armut gibi toplayabilirler..Neden mi ? Çünkü 2009 senesinde Türkiye nin Kozmik Odasına girdiler..Namusumuzu kirlettiler ve biz mal gibi baktık.İşgal sırasında görev yapacak 1952 den 2010 kadar  Seferberlik Tetkik kurulunda görevli  onbinlerce sivil yurtseverin ismi açığa çıktı.125 milyon sayfa devlet sırrı  çalındı.Çalındı mı  , verildi mi artık ne derseniz..Tam bir rezillik.Kozmik odanın ne demek olduğunu inşallah acı bir tecrübe ile öğrenmeyiz.

Romanda işte bu Kozmik Odadan organize edilen sivil yurtseverlerin ve Ülkemizin BOR  ,  URANYUM  v.s madenlerini ele geçirmek isteyen Çin,Rusya gibi ülkelerin Türkiye ye destek çıkmasıyla ABD işgaline son veriyor..Gerçekten  çok ilginç bir roman.

 

BOP

Peki Bop nedir ve neden Sn Erdoğan BOP eşbaşkanı olduğunu açıklamıştı geçmişte !?

Dünya Petrol rezervinin %64 ü Ortadoğu da bulunmaktadır.Dolayısıyla ABD ve Avrupa için  stratejik  öneme sahiptir.ABD nin Ortadoğu ve Ön Asya petrollerine sahip olmak için uyguladığı karmaşa stratejisidir.Gericiler,antidemokratik iktidarlar hep ABD nin ucuz petrol elde etmesi için bu bölgelerde hüküm sürerler..Böylece ABD hem silahını satıyor hem petrolu ucuza alıyor.2001 yılında ABD ekonomisi %51 yabancı petrole ihtiyaç duyuyorken 2020 de bu oran %66 ya ulaşacaktır.Ne yapsın ABD !? Kan emici filan demeyeceksin ağabey,sen geri zekalı mısın ,demokrasiyi kuracak ,barışı sağlayacaksın..Allahın barış dininin coğrafyasında kendi aranda bunu sağlayamıyorsan ABD yi suçlamayacaksın.

Körfez savaşı ile başlayan BOP , “Arap Baharı  ” ile bir adım daha atmıştır..Bizde Araplara demokrasi geldi  diye alkışladık ! Peki BOP un konusu olan ülkeler hangileri  ?

Afganistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Cibuti, Fas, Filistin Özerk Yönetimi, Irak, İran, İsrail, Katar, Kuveyt, Komor Adaları, Lübnan, Libya, Mısır, Moritanya, Pakistan, Somali, Suudi Arabistan, Sudan, Suriye, Tunus, Türkiye, Umman, Ürdün ve Yemen.”

Biliyorsunuz birileri hep bizleri uyarmaya çalışır ama biz onları “KARA HABERCİLİK ”  le suçlayıp dalga geçeriz..İşte bu adamlar yıllardır “Irak,Libya filan ABD için çerez .ABD nin esas hedefleri İRAN,İSRAİL ve TÜRKİYE  ” deyip durdular..Bizi Yönetenler hatta  Ordunun komutanı dahi ikide birde ABD den madalya üstüne madalya aldılar.Ya gerçekten anlayamıyorum,Türkiye nin Başbakanı ,Cumhurbaşkanı, Genel Kurmay Başkanı neden ABD den liyakat madalyası alır; gerçekten anlayamıyorum.1950 den beri habire ABD bize madalya takıyor..hey Allahım !

Peki BOP  planında neden Türkiye var diyebilirsiniz ,

1- Birinci nedeni en sevdiğimiz  konu olan bor ,uranyum gibi madenlerimiz ve suyumuz.

2-Türkiye, ABD’nin dostu ve NATO çerçevesinde müttefikidir. Ama Türkiye, aynı zamanda bölge ülkelerine komşudur ve onlarla çok yakın tarihi, kültürel ilişkileri vardır. Türkiye   ABD’nin veya Batı’nın Truva atıdır.İkinci neden bu olabilir mi ?

3-Türkiye gibi demokrasi ve cumhuriyet ile yönetilen dev bir ülke Ortadoğu nun bu hale gelmesine izin vermez ve Rusya,Azerbaycan  v.s ülkelerle bir araya gelip ABD nin ve Avrupa nın hevesini kursağında bırakabilir ..İşte bu da üçüncü neden..

Burada beni en çok şaşırtan Türkiye Cumhuriyeti başkanı SN Erdoğan ın ” Ben BOP eşbaşkanıyım ” demesidir..

Sn Erdoğan ın konuşmalarını bu linkte bulabilirsiniz ; https://youtu.be/Ioll1obnj4Q

Sn Erdoğan ı sanırım yine yanılttılar..Birileri ” Böyle derseniz ABD ile eşit değerde oluruz ” dedi herhalde..Yoksa  BOP un ne olduğunu bilen Sn Erdoğan kesinlikle böyle bir cümlede kurmaz BOP a izin de vermezdi.Artık alıştık sürekli kandırılmasına ,yapacak birşey yok.

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!