Anılarım-Lakaplar

12 Aralık 2019by Murat KARTALKAYA0

Yıl 1982 filan. 15 yaşlarındayım. CAZGIR YÜKSEL in 64 Chevrolet taksisi çıraklık yaptığım kuyumcu dükkanının önüne yanaştı. Hızla topladık vitrini. Dükkanı kapadık.

Patronlarım KARA UFUK ve JAPON MEHMET ağabeylerim önce ARAP OSMAN in meyhaneye oradan da Hisar Pavyona gideceklerdi.Beni de götüreceklerdi bu sefer pavyona. Mutluluktan uçuyorum.

Arap Osman in meyhaneye gittiğimizde KÖFTE AHMET ile SARILİRA ALİ de masamıza geldi. Sohbet yeni başlamıştı ki garson ağabey gelip ÇİNCE MEHMET yazıhanenin arkasına masa kurmuş sizi davet ediyor dedi. Hep beraber 64 Chevrolet e doluşup gittik.

Çince Mehmet ağabey yeni aldığı 302 Mercedes otobüsün hemen arkasına kurmuş çilingir sofrasını. Otobüs rolantide çalışıyor. Oturduk masaya, rakılar kondu. Hep beraber 302 nin eksozundan çıkan ritmik sesi dinledik sessizce ve içtik. O namussuz 302 de sanki türkü çığırdı. RINN… RINNN.. RINN..

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!