Aman Allahım

9 Ekim 2017by BoldThemes0

Herkesin döviz nasıl bu kadar gitti diye şaşırmasına gerçekten inanamıyorum..

16 temmuz 2016 günü yani vatan hainlerinin ülkeyi ele geçirme şerefsizliğinin ertesi günü yazmıştım..Uluslararası yatırımcılar bu işten hoşlanmaz,bu bir iktidar acemiliği ve iktidar zaafıdır..Bu yüzden üç ay içinde bunun ekonomik faturası olacaktır dedim.temmuz 2016 da usd 2,90 dı tahmin ettiğim gibi 3 ay sonra olmasa da 5 ay sonra 3,45 oldu..

Sonra BASKANLIK referandumu oldu…O zaman da dedim..Ulkedeki yönetim degisikliğinden uluslararası yatırımcılar hoşlanmaz..Bunun bedeli olur ve biz öderiz..
Nerden mi biliyordum…İngiltere nin BRETİX olayınından beri çok zaman geçmemişti..Sterlinin nasıl paramparça edildiğini daha yeni yaşamıştık..Zannedersin İngiltere adası battı…
Sadece yeni bir dönem başlıyordu..Yatırımcı sterlinden çıktı,neler olduğuna baktı…Yeni sistem oturmaya başlayınca geri dönmeye başladı..

Referandumdan başkanlık çıktığından beri aynı şeyleri söyledim..TL de aynı bretix etkisi olacak..Ama önce güzel haberler ile çıkış için olanak sağlanacak sonra sonbaharda Allah sonumuzu hayretsin..Bir bahane bulacaklar ama o bahane ne olur bilemiyorum..ABD ile gerginlik tam bu bahane işte…Yoksa siz halen Ahmet Nejdet Sezer, rahmetli ecevit e anayasa fırlattı diye kriz çıktı masalına inananlardan mısınız..iyi ABD vizesi masalı içinde iyi rüyalar.,..
3,80 den dolar satın 3,35-3,55 arası alın..3,55 den alsanız bile üzülmeyin en fazla valör kaybınız olur dediydim..şimdi 3,64 ü destek yapmak isteyecektir..3,62 ye kadar kesin gevşer ama ne zaman bilemem..Alacaklar beklesin..Satacaklar 3,84 dü beklesin..önce hangisi olur bilemem..euro da tahmin ettiğim gibi 4,35 e geldi…4,25 lere geri gelirse al bence..

 

Sosyal Medyada Paylaşın!

BoldThemes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!