Aleviler ve Ülkücüler

Dünyanın her yerinde azınlıklar, “herkesin eşit olduğu” düşüncesini taşıyan sol görüşleri ve partileri destekler. Yahudiler kendi ülkesinde sağ partileri ama azınlık olduğu ülkelerde sol partileri destekler. Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız Türkiye’de AKP yi, Almanya’da ise sol partileri desteklerler. Son derece içgüdüsel bir durum. Türkiye’de de Aleviler sol görüşün içinde kalmış. Sol da Alevilerin tarihindeki kahramanlarına sahip çıkarak sol tarihini oluşturmuş. Buraya kadar her şey normal.

Anlamadığım Türkiye de Türkçülüğün temel taşı olduğunu düşünen grubun dili, kültürü, dini Türk olan Alevilerin karşında olmaları. Biliyorum ki bu grubun içinde şamanlığı isteyecek kadar Türk kültürünü benimseyenler var. Ülkücülerin Alevileri korumak için kendilerini onlara siper yapmaları gerekirken onlara saldıran grup olmuşlar.

Nasıl bir kafa karışıklığıdır arkadaş bu. Din midir, mezhep midir, kültür müdür ? Her şeyi bir kenara bırakın. Tek gerçek var Alevilik Türk’e ait. Dolayısıyla ülkücülerin Emevi Sünniliğini değil Türk Aleviliğini koruması daha mantıklı olmaz mıydı!? Hristiyan Gagavuz veya Yahudi Hazar Türkleri Türkiye’de yaşasa aynı şeyi mi yapacaklardı. “Din elden gidiyor” diye yakacaklar mıydı Yahudi ve Hristiyan Türkleri !? O zaman milliyetçilik ne demek!?

Diğer tarafta Alevilerin Stalin Rusya’sı veya Mao Çin’i ile birlikte olması da çok ilginç. Çin’in Uygur Türklerine yaptıkları, Alevilerin başına geleceklerin çok net göstergesi.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!