27 Mayıs 2020 Bist’ te Dair !

27 Mayıs 2020by Murat KARTALKAYA0

Endeks 105 200 puanı zorluyor. Bugün iki direnci geçti üçüncüyü zorluyor. Burayı da geçerse ve iki gün üstünde kalırsa yukarı hareketi kesinleştirir. Mevduat faizleri %7 lere geldi. Bu ay MB yine faiz indirecek ve sanırım bu sefer en az 100 bps olacak. Mevduat faizleri %5 gelecek demek bu. Dövizde ve altında %1 vergi geldi. Üç Aylık mevduat faizi neredeyse bu. Aynı zamanda almaya birazda korkar.

Bu vergi işi satıp aşağıdan almayı da engelledi. Kimse satamıyor sıkıntı bu. Vatandaşın hisse senedinden başka gidecek yeri kalmadı. Bugün endeks hisselerini de almaya başladılar. Yabancı mı, bıyıklı yabancı mı yoksa sadece yerli mi, yakında görürüz. Yabancısız endeks yukarı gitmez. Giderse yabancılar için iyi bir fırsat olur. Tahvillerden iyi çıktılar ama ellerinde halen ciddi hisse senedi portföyleri var. Umarım bu çıkışı kaçış için kullanmazlar. Ve umarım faize, dövize gidemeyip hisseye gelen küçük yatırımcıyı parçalamazlar.

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!