24 Haziran Ekrem İmamoğlu Seçimi

24 Mayıs 2019by Murat KARTALKAYA0

23 Haziran 2019 İstanbul seçiminin galibi kim alacak !!!!!!Tabi ki Halk olacak..

27 Ocak 2019 Tarihinde bloğumdaki yazımda 31 Mart seçimleri için aşağıdaki tahminde bulunmuştum;

” 31 Mart 2019 seçimlerde beklentimi hemen açıklayayım..AKP ve MHP tahminlerinin çok üstünde ders alacaklar bence..İstanbul,Ankara,İzmir başta olmak üzere Trakya, Ege, Akdeniz,Güneydoğu illeri tamamen muhalefete geçecek..1 Nisan 2019 itibariyle ülke adım adım CHP-İYİP iktidarına doğru gidecek. “http://muratkartalkaya.com/2019/01/27/ve-yine-secim/

İlleri tutturdum hatta AKP nin alacağı oyu bile tutturdum,hatta MHP nin en az oy oranı ile en çok başkanlığı alacağını da tutturdum..Tek tutturamadığım Cumhur İttifakının %48 civarında oy alacağıydı..Bu yüzden de erken seçim hiç gündem olmadı..

Peki 23 Haziran da ne olacak..Bence Ekrem İmamoğlu %52 üstünde oy alacak..Nasılsa Millet ittifakı kazanamaz diye oy vermeye gitmeyen bıkkın seçmen oy kullanmaya gidecek..İstanbul da 450,000 muhalefet seçmeninin oy kullanmaya gitmediği söyleniyor..Bunlar sandığa gidecek..MHP den,AKP den ve sandığa gitmeyen diğer parti seçmenlerinden İmamoğlu na oy yağacak…AKP ve MHP den elleri CHP adayına oy vermeye gitmeyenler Saadet Partisine oy verecekler..Ekrem İmamoğlu ndan sonra Saadet Partisi adayınında oyu 31 Marta göre artacak..

Burada tek akıl karıştıran Hdp oyları..AKP , Apo ya sayın değil meclis başkanı yapacağım dese artık kürtleri inandıramaz.. Yeteri kadar kandırıldılar..HDP ,AKP evliliği olsa bile çok az kürt oyu Binali ye gider..Bu sefer milliyetçi oylar Cumhur dan kaçar..AKP çok bıçak sırtı bir oyun oynuyor..Hem MHP hem HDP oylarına birlikte sahip olayım diyor..Tamam siyaset çok omurgasız ama bu kadar da değil.. Hem HDP hem MHP oylarına sahip olayım derken ikisinden de olabilir ki ; bu durumda İmamoğlu nun oyu %60 lara çıkabilir..

Kadınların ve çocukların sevgisini kazanan siyasiyi tankla topla yıkmazsınız..İmamoğlu en az %52 ile hak ettiği ünvana geri kavuşacak..Ama bu sefer iktidar orta yerinden çatırdayacak ve erken seçim kaçınılmaz olacak..2020 de büyük olasılık AKP nin muhalefette olacağı bir Türkiye ye uyanacağız..31 Mart sadece Yerel Seçimdi ama 23 Haziran artık iktidara güvenoyuna dönüştü…Herşey de bir hayır vardır..!

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!