2019-2020 İkinci Yarıya başlarken !

Galatasaray kimleri kimleri transfer etti..Hepsi bir transer mucizesiydi.. Falcao, taylan, Florin, Lemina, Şener, Durmaz, Babel, Adem…Halen Avrupa nın iyi takımlarından birinde oynayabileceğini düşündüğüm Nzonzi…Taraftarın alınışında rakip takımları “nasıl morartık dedikleri ” Emre Mor..İlk yarı kimin morardığı pek anlaşılmadı gerçi.. Galatasaray ın takım değeri 120 milyon euro…Tüm bu aldıkları yetmedi.. İkinci yarı için üç oyuncu daha transfer etti..Niçin !? 30 milyon euroluk Sivasspor un önünde şampiyon olmak için. Takımın başında bir de İmparator var. Sivasspor un başında ise teknik direktör Rıza..Ama taraftara sor , Terim e laf söyletmez..Demez ki ” Birader dünyanın oyuncusunu aldın.Galatasaray ın şampiyonluk şansı hangi hoca olsa %30 zaten senin farkın nedir !!..”.. Ya da ” Sen Linees gibi bir adamı koca ilk yarı nasıl kadro dışında bıraktın” demez .. Neden demez anlamakta zorluk çekiyorum.. Sanırım Anadolu topraklarında ki LİDERE BİAT kültürü..Birini lider olarak gördüler mi ,ondan çok zor vazgeçiyorlar.Aynı Sn Erdoğan a olan biat gibi.. Çok kötü yönetti ülkeyi, batağa götürdü ama kemik AKP lilere anlatmaya imkan yok.. Terim e tapan taraftar arasında AKP lilere “koyun” diyen de çoktur bu arada..

Fenerbahçe de iki senedir dünyayı transfer etti..Günah keçisi Comolli olacaktı. Adam bir yıl önce istifa etmiş meğerse ..Adamın ne satışmışlığı kaldı, ne iş bilmezliği.. Galatasaray ın ya sürekli gülen ya sürekli ağlayan eline koluna sahip olamayan Albayrak ı , Comoli den üstün oldu.. Albayrak ın yaptığı transfer iyiydi de Şampiyonlar liginde neden gole boğuldular !? Fenerbahçe nin en çok işe yarar transferleri Ciğerci ve Serdar Aziz i kimden aldı.!? Fenerbahçe kimleri aldı bu arada ; Gustavo, Mevlüt, Türünç, Rodrigues , Altay , Vedat , Emre , Ozan, Tolgay, Tolga , Zanka , Kruse.. Trabzon dan almak için savaştıkları Ekinci kadro dışı kaldı..Koca Fenerbahçe bir sol bek bulamadı arkadaş.. Dahi Yanal , Avrupa da yorulmayan 95 milyon dolarlık kadrosu ile yine abuk sabuk takımlara yenildi. Lider Sivasspor un 6 puan gerisinde ilk yarıyı 4.bitirdi.Kusura bakmasın kimse ..Yönetim filan ,kim hata yaparsa yapsın..Bu Fenerbahçe ilk yarıyı en az 9 puan önde bitirmeliydi..Sivasspor un ,Fenerbahçe den tek bir üstün oyuncusu söyleyin özür dileyeceğim..tek fark hocaları ..Birinin başında ” Fenerbahçe şöyle oynamalı,böyle oynamalı ” diyen Yanal hoca var. Diğerinde takımına takır takır futbol oynatan Rıza hoca var. Fenerbahçe bu oyuncu kadrosu ile şampiyon olabilir mi olabilir..Bu Yanal ın başarısı olmaz..Yanal Şampiyon olsun,Şampiyonlar ligi ilk turunda ilk üçe girsin ancak o zaman fark yaratmış olur.

Trabzon ,siyaset ile o kadar iç içe girdi ki artık ağızlarıyla kuş tutsalar hiçbir başarıya sahip çıkamazlar.. Zaten bu siyasi ilişki onlara ilerleyen zamanlarda motivasyon kaybı olarak yansıyacak. 70 milyon dolarlık güzel bir takım kurdular. Çok şöhretli transferler yaptılar ama Allah tan Sorloth var.. Yedek ve geleceği olan golcü diye aldılar hem takımı hem yönetimi kurtardı. Ve Allah tan Sturrige sürekli sakat. Yoksa Sörloth asla oynayamazdı.. Bence Karaman ı arayacaklar..Tranzonspor u artık 6-0 da kazanacağı ya da kaybedeceği maçlarda görebiliriz.. Bakmayın bu haftaya siz.!

Başakşehir ise 60 milyon dolarlık kadrosu ile Hem ligde hem Avrupa da ,hem kupa da gidiyor..Kimse adamlardan bahsetmiyor.. Dört büyük takımdan biri ilk yarıyı böyle kapatmış olsaydı.. Onbeş gündür tüm basın yayın o takıma methiyeler düzmek için yarışıyordu..Hele başlarında Okan değil de , Terim ya da Yanal olsaydı ; okullara ne kadar büyük hoca oldukları tez konusu bile olurdu….Helal Olsun Okan ! Ağlayıp transfer diye tutturmadan işine bakıyorsun..

Sivasspor ve Rıza hoca. Helal olsun.. Helal olsun.. Sezon başı hiç konuşulmayan en az üç oyuncusu için dört büyüklerin transfer cambazları ne taklalar atacaklar sezon sonu.. Albayrak filan otel odalarında ne şovlar yapacak mesela.. Ligin 30 milyon dolarlık zirvedeki delikanlı takımı ..Helal ! Kendinden üç , dört kat pahalı takımlara ve imparator,dahi hocalara futbol dersi veriyorsun.. Dört büyüklerin senin sağladığın başarıyı yakalaması için Uefa kupasında hiç olmazsa çeyrek final oynamalı..

Beşiktaş ı anlayamadım..İki sezon Feda dediler..Borçlar bitti dediler,düze çıktık dediler.. Harika ve ucuz transferler ile iki sezon şampiyon oldular..Sonra Başkan ile hoca birbirine girdi. Camia bölündü..Türkiye nin gelmiş geçmiş en yetenekli ve sürekli kendini geliştiren tek hocası olan Güneş Hocayı gönderdiler. Maddi olarak bir anda kapıya haciz bekler hale geldiler.. Bu takımda başka bir dolaplar döndü ama ne !?.. Yarı değerinde bir takıma kendi evinde yenilmek kolay hazmedilmez.Bu takım bu sene toparlayamaz..

Sosyal Medyada Paylaşın!

Murat KARTALKAYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİLGİLENDİRME
(1) Bu sitedeki yazılar ve yazara ait yorumlar yazarın görüşlerini yansıtmakta, kişi ya da kurumların yatırım kararlarını etkilemeyi ya da yönlendirmeyi amaçlamamaktadır. Site, yatırım danışmanlığı niteliği ve amacı taşımamaktadır. Bu sitedeki yazı ve yorumları dikkate alarak yatırım kararı verenler tamamen kendi kararlarıyla risk almış sayılırlar.
BİLGİLENDİRME
(2) Bu sitedeki yazıların başlığının ve içeriğinin değiştirilerek yayınlanması halinde sorumluluk bunu yapanlara ait olacağı gibi aleyhlerine yasal yollara başvurulacaktır.
SOSYAL MEDYASosyal Medyada Beni Takip Edin!

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Her Hakkı Saklıdır. © Murat KARTALKAYA 2021
Web Tasarım: Krafthink

Sosyal Medyada Paylaşın!